Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Domácí bělení

Toužíte po přirozeně bílých zubech a nechcete hned podstupovat drahé zákroky? Zkuste si zuby vybělit doma. Poradíme vám, co byste neměli podceňovat a na co si máte dát pozor.

 

Bělení zubů doma

 

Domácí bělení zubů je dnes už hračka. Na trhu je spoustu přípravků, které slibují bělostný chrup. Dejte si však pozor, co si na zuby vlastně dáváte a velkou pozornost věnujte také příbalovým letákům. Většina gelů na bělení zubů totiž obsahuje látky, které mohou narušit zubní sklovinu. Zub pak není dostatečně chráněn a je náchylnější k obarvení. Jiným nebezpečím jsou pak zubní kazy nebo zubní kámen. Pokud je máte (možná o nich ani nevíte) a budete si bělit zuby doma, může vás celá procedura pěkně bolet.

 

Příprava na domácí bělení

 

Ne nadarmo se proto před bělením zubů doporučuje navštívit zubního lékaře a nechat si zuby vyšetřit, popř. odstranit zubní kámen. Předtím, než se do bělení zubů pustíte, věnujte nějaký čas přípravě. Myslete především na to, že bělení zubů není nic přirozeného, a proto dbejte o jejich pravidelnou péči. Základem je správné čištění zubů, nejméně třikrát denně (ideální po každém jídle). Zuby si čistěte pečlivě a dostatečně dlouho. Kartáček vyměňte jednou za čtvrt roku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pravidla oblékání.

Naličte se chytře.

Nesmrtelný kostým.

 

Druhy bělení

 

Možností, jak si doma vybělit zuby je v současné době nepřeberné množství. Všeobecně známé jsou bělící pasty, které koupíte v každé drogerii. Podle odborníků se ale spíše hodí pro udržení bílých zubů a jejich efekt není valný.

Další variantou jsou bělící gely. Zvyšují ale citlivost zubů a jejich aplikace může být dost nepříjemná, pokud máte například kaz nebo zubní kámen. Zuby lze doma vybělit také například pomocí speciálních pásků – ty ale nepoužívejte, pokud máte odhalené zubní krčky. Pro bělení zubů doma se pak hodí i tzv. bělící pera. Postup je takový, že z pera na zub vytlačujete bělící gel. Výhodou je, že si takto můžete vybělit pouze jeden zub.

 

Přírodní bělení zubů

 

Bělení zubů pomocí chemických přípravků může být bolestivé. Vyplatí se proto poohlédnout se i po nějakých přírodních metodách. Důležitá je samozřejmě i prevence a pravidelná péče o zuby. Vzhled zubů si můžete vylepšit také tím, že si do zubní pasty přidáte kapku hřebíčkového oleje, a to minimálně jednou týdně. Zuby si doma můžete vybělit i směsí ze lžičky citrónové šťávy a kuchyňské soli. Kašičku naneste na žluté zuby a vyčistěte je. Opakujte alespoň jednou týdně, dokud žlutá místa nezmizí.