Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Podpořte barvu svých očí

Nalíčit si oči, aby vynikla jejich barva a tvar není jen tak. Nevhodně zvoleným odstínem jim můžete ubrat na kráse a to by byla škoda. Při vývěru očních stínů se řiďte tónem vaší duhovky.

 

Cílem je, aby oční stíny zvýraznily a podtrhly nezaměnitelnou barvu vaší duhovky. Proto vždy vybírejte kontrastní odstíny. Modrooké ženy by měly raději zapomenout na modré stíny, neboť jejich barva očí by se tak dostala do pozadí. To samé platí u hnědookých žen. Hnědé stíny na hnědých očích způsobí, že váš pohled zapadne jako perla do studny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Plážové líčení

Novinky v líčení

Oči a rty, základ líčení

 

Zelené oči

Zelené oči se vyskytují vzácněji než třeba modré nebo hnědé. Pokud se jimi můžete pyšnit i vy, vybírejte stíny, které jim dají možnost vyniknout. Jednou z takových barev je bezesporu fialová. Její tmavší tóny a třeba taková švestková jsou úžasnou volbou hlavně pro tmavší zelené oči. Jemnější odstíny fialové jsou zase vhodné pro oči světlejší. Zelené oči rozsvítí i hnědá, sytější růžová, stříbrná nebo výrazná modrá. Pro večerní líčení můžete sáhnout i po metalických odstínech.

 

Hnědé oči

Pro běžné denní nošení jsou nejvodnější odstíny béžové, meruňkové nebo zelené, pokud chcete sáhnout po něčem výraznějším, vyzkoušejte růžovou, zlatou, fialovou nebo okrovou. Hnědoočkám sluší také tmavé kouřové líčení, ale pokud patříte ke světlým typům, pak s tímto druhem stínů zacházejte opatrně. Máte-li oči zapadlé na víčko nanášejte spíše světlejší tóny, abyste oko otevřela. Případně zkuste nápadnější barvu. Dobře vypadá i orámované oko tmavší tužkou.

 

Hnědozelené oči

Pro vás tím pravým odstínem bude sytě fialová nebo béžová s dotykem zlaté.

 

Modré oči

Vyzkoušejte tmavší odstíny hnědé, světle růžové nebo tmavší fialové. Ty vám budou slušet hlavně v případě, že máte světle modré nebo modrošedé oči. Slušet vám budou i barvy kovu. Na večer zkuste zkombinovat stříbrnou s tmavě šedými stíny. Rázem si tak vykouzlíte atraktivní kouřové líčení.

 

Modrozelené oči

Pokud chcete, aby ve vašich očích vynikla spíše modrá barva, naličte se bronzovými nebo meruňkovými stíny. Na zelenkavé tóny ve vašich očích upozorní fialová nebo temně zelená.

 

Šedé oči

Nejsvůdněji vypadají, když je orámujete jakoukoli výraznější barvou. Rozhodně vyzkoušejte kovové odstíny, tmavě modrou nebo švestkovou. Zajímavě bude vypadat také barva s nádechem do oranžova.