Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Krásné vlasy s aloe vera

Chcete ozdravit svoje vlasy a nevíte jak na to? Zkuste vlasovou kosmetiku obsahující aloe vera. Působí blahodárně nejen na pokožku, ale dokáže vlasům vrátit ztracenou vitalitu, pružnost a lesk.

 

Aloe Vera je rostlina známá tím, že obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Blahodárný vliv má nejen na kůži, ale i vlasy a vlasovou pokožku. Vlasové přípravky s aloe vera pozitivně působí na vlasy díky tomu, že podstatná část účinných látek působí na vnitřní část vlasu. Póry na pokožce hlavy se mnohem lépe otevřou a tyto látky pak mohou mnohem intenzivněji proniknout do hloubky. Při tomto procesu pomáhají aminokyseliny této rostliny obnovovat vlasovou tkáň a zároveň důkladně vyčistit pokožku hlavy, neboť odplavují nečistoty na povrch, které se tím pádem snáze vymyjí. Je ovšem nutné šampon i kondicioner nechat ve vlasech působit alespoň 3 až 5 minut. Také se vyplatí používat produkty se silnější koncetrací aloe vera, aby se mohla léčit také pokožka hlavy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Škodí kofein vlasům nebo ne?

Pryč se skvrnami na rukou.

Zůstaňte mladá!

 

Velmi dobré výsledky přinášejí i kondicionéry s aloe vera, neboť do vlasu snadno pronikají. Keratin, základní protein vlasů, se skládá z aminokyselin, kyslíku, uhlíku, dusíku a síry. A právě aloe vera má chemické složení podobné keratinu. Dokáže tedy vlasy omladit svými vlastními živinami, dodat jim větší pružnost a zabranit jejich lámání.

 

Některé produkty ale obsahují tak nízké procento aloe vera, že je jejich pozitivní vliv na organismus téměř mizivý. Proto při výběru přípravků dbejte na složení výrobku. Čím vyšší obsah čistého aloe vera, tím lépe. Ty nejlepší koncentráty mohou obsahovat až 92 % čistého aloe vera.

 

Při používání vlasové kosmetiky s aloe vera nečekejte zázraky přes noc. Budete-li ovšem trpěliví, výsledky se dostaví a vy se budete moci pyšnit nádhernou hřívou vlasů.