Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

6 skvělých důvodů, proč nenosit podprsenku

Žádná žena se v dnešní době pravděpodobně bez podprsenky neobejde. Navíc krásné spodní prádlo je jedním ze znaků ženskosti. Zároveň ji však nosíme, protože dodá našim prsům dostatečnou oporu. Ale jak to vlastně s tou pomocí a podporou vlastně je? Možná vás překvapí, až zjistíte, že podprsenku možná vůbec nepotřebujete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cviky pro štíhlá záda, aneb aby nám pod podprsenkou nelezly špíčky :)

Jak vybrat správnou sportovní podprsenku

Sportujete? Pak vrstvěte!

 

Lepší krevní cirkulace
Možná budete překvapené, ale život bez podprsenky má velmi dobrý vliv na kardiovaskulární systém. Když se nad tím vlastně zamyslíte, není vlastně podprsenka jen obrovská gumička, která vás obepíná kolem hrudníku? Všechno to sepnutí a mačkání vašeho hrudníku může zpomalit a omezit proudění krve. Zkuste podprsenku nenosit a váš krevní oběh to ocení.

Bude se vám lépe spát
Jestli máte obtíže s usínáním, možná za to může právě vaše podprsenka. Pokud podprsenku nosíte na noc, je jasné, co dělat – spát bez ní. Ale i celodenní nošení podprsenky může mít vliv na váš spánek, konkrétně na cirkadiánní cyklus, tedy kolísání aktivity a bdělosti. Zkuste pár dnů bez podprsenky a váš spánek se jistě zlepší.

Budete mít zdravější prsa
Podprsenky nejsou pro vaše zdraví nijak špatné, pokud ovšem nosíte správnou velikost. Pokud je příliš malá, může vám způsobit bolest žeber, zhoršit dýchání a přinést další zdravotní komplikace. Bez podprsenky se vám také nezadržuje na těle pot z celého dne a vaše pokožka lépe dýchá, což na ni má kladný vliv.

Vaše prsa budou pevnější
Většina žen si myslí, že když nebudou nosit podprsenku, ztratí jejich prsa tvar a nebudou už tak vypnutá. Odborná francouzská studie ovšem dokázala pravý opak – podprsenky způsobují ztrátu tvaru prsou, a to proto, že “opora”, kterou podprsenky poskytují, vlastně oslabuje svaly v hrudníku, což ve výsledku způsobuje povislá prsa.

Ušetříte peníze
Podprsenky nejsou levnou záležitostí, i když náhodou nějakou koupíte v akci. Pokud je ale přestanete kupovat, ušetříte dost peněz, za které si můžete koupit něco jiného, třeba boty ;)

Je to jednoduše pohodlnější
Znáte ten pocit úlevy po tom, co si sundáte podprsenku po celém dni nošení? A teď si představte, že byste se takto svobodně a volně mohla cítit celý den. No nezní to skvěle?


Zdroj: Prima ŽENY

 

iPrima_zeny_v2.jpg