Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

5 rad pro krásnou a zdravou pokožku

Hebká a pružná kůže byla odjakživa symbolem ženské krásy. Něžná lehce odhalená ramena, pěstěné ruce, krásné nohy, to všechno vždy bezpodmínečně souviselo s důkladnou péčí o pokožku ženského těla. Udržované ruce mužů jsou základem. V extrémních podmínkách, tedy v zimě a v létě, kůže prochází náročným testem, musí se ubránit nepříznivým vnějším vlivům, a to ji značně vysiluje. Jak jí v boji s mrazem a sluncem účinně pomoci, abychom se celoročně mohli radovat z nádherně jemné a zdravé pokožky?

 

Inspirujte se radami dermatoložky MUDr. Jindřišky Rajnišové.

5 rad dermatoložky MUDr. Jindřišky Rajnišové

Rada 1: Promašťování je základ

Nejdůležitější ze všech zásad, kterou řada lidí podceňuje, je pravidelné promašťování pokožky. Ochranná vrstva pokožky neustále přirozeně ubývá a její obnova je s postupem věku čím dál tím náročnější. I proto se nám ruce v průběhu života mohou vysušovat více než třeba před 4 roky. Pokožku je třeba podpořit a pravidelně hydratovat krémem, na mysli mám pokožku rukou i skutečně celého těla. Je to cesta, jak předejít nejen popraskaným rukám se záděrkami, které jsou velmi nepříjemné.

Rada 2: Nejdražší krém nemusí být nejlepší krém

Možná to mnoho žen i mužů rádo uslyší. Do krémů na tělo a ruce není nutné investovat velké sumy peněz. Zdánlivě obyčejný krém za dostupnou cenu udělá stejnou službu jako ten, který koupíte desetkrát dráž. Základní a pro pokožku nejpodstatnější složení zůstává u kvalitních krémů stejné. Spolehlivou péči o pokožku si tedy může dovolit každý.

Rada 3: Pro normální péči stačí základní krém
Pokud netrpíte dermatologickými potížemi, není absolutně důvod k používání speciálních krémů, u nichž je cena obvykle výrazně vyšší. Bohatě postačí krémy, které zakoupíte i v klasických drogeriích. I tam narazíte na desítky let ověřené krémy, které jsou navíc vyráběné v souvislosti s farmaceutickými standardy výroby.

Rada 4: Chraňte se před mrazem i sluncem
Vaši pokožku může při ztížených podmínkách chránit i oděv. V zimě bychom určitě neměli zapomínat na rukavice a teplé oblečení. Svítí-li sluníčko (pozor na slunce na horách), určitě je vhodné pokožku ošetřit ochranným krémem s SPF a následně řádně promazat.

Rada 5: Hodně pijte
Aby byla pokožka vláčná, je nutné ji hydratovat současně z obou stran. Zvenku krémem a zevnitř dostatečným pitným režimem. V průběhu dne pijte dostatek vody (příp. bylinných čajů), i to se na stavu pokožky i celého organismu pozitivně podepíše. 

Tip pro vás: Indulona original – na ruce i tělo
Krém na ruce Indulona original o pokožku rukou šetrně pečuje už od roku 1948, aniž by změnil recepturu či přidal do svého složení konzervační látky. Našim rukám dodává všestrannou péči. Vyživující tělové mléko Indulona original potom bohatě vyživuje, hydratuje a zklidňuje pokožku celého těla. Hutnější tělový krém Indulona original je určený pro velmi suchou pokožku. Dopřejte si hebkost.

 

 

5-rad-pro-krasnou-a-zdravou-pokozku.jpg