Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

10 potravin, kvůli kterým vypadáte strhaně

Chcete vypadat stále mladě a zdravě? Nespoléhejte na drahé krémy. Stačí se zaměřit na to, co jíte. Respektive co byste jíst neměla.

1. Sůl
I když určité množství soli je potřeba, pokud jí konzumujete moc, čeká vás dehydratace a suchá pokožka. A to už je přímá cesta k tomu, abyste vypadala mnohem unaveněji, než se ve skutečnosti cítíte. Místo soli si jídlo dochucujte různým kořením nebo bylinkami.

2. Umělá sladidla
Normální cukr podporuje vznik zánětů, je živnou půdou pro kvasinky a způsobuje zubní kaz. Umělá sladidla ale nejsou o moc lepší variantou. Zvlášť pokud jde o to, jak vypadáme. Obsahují aspartam, který je spojovaný s bolestí kloubů, navíc vyvolá ještě další chuť na sladké. A tím se dostanete do začarovaného kruhu. Radši proto volte potraviny s přírodním cukrem – například ovoce – nebo zkuste sladit stévií, což je přírodní sladidlo bez kalorií. Nebudete se pak cítit tak nafouklá.

3. Alkohol
Cokoliv víc, než sklenička vína k večeři, vás dehydratuje, což se projeví i na vašem vzhledu. Vaše pleť pitím rychle ztratí lesk. Pokud si nedokážete alkohol úplně odpustit, prokládejte skleničky alespoň nějakým nealkoholickým nápojem, ideálně vodou, abyste v těle doplnila tekutiny.

4. Smažená jídla
Hranolky, smažený sýr, cibulové kroužky… Ano, i když je to extra nezdravé, často nedokážeme odolat. Jenže smažené jídlo je pro pleť nepřítelem číslo jedna. Ucpává totiž cévy, takže buňky nedostávají živiny a kůže pak vypadá unaveně a celkově mdle. K tomu všemu si připočítejte to, jak se smažené jídlo podepíše na vaší figuře. Vyjde vám jasný výsledek – příště si tohle jídlo odpusťte.

5. Karbohydráty
Nemusíte se rovnou vrhat na bezsacharidovou dietu, ale mějte na paměti, že příliš mnoho karbohydrátů může poničit kolagen v kůži. Pleť pak nebude vypadat tak zdravě a čerstvě, jak by mohla. Spíš naopak. Nehledě na to, že když se budete cpát sacharidy, budete nejen unaveně vypadat, ale budete se tak i cítit. Místo sendviče si dejte salát a místo chleba nebo těstovin si jako přílohu objednejte zeleninu.

6. Koblihy
Smažené a ještě sladké. Koblihy rozhodně nejsou pro vaše zdraví nic dobrého, zvlášť, když je jíte k snídani. Vyměňte je za jogurt s mandlemi slazený medem. Ten vašemu tělu dodá po ránu mnohem více energie, navíc kvalitnější.

7. Bonbóny
Představte si hromadu cukru. To jsou přesně bonbóny. Prudce vám zvednou hladinu cukru v krvi a vyplaví se inzulin. Jenže pak hladina cukru zase rychle klesne a vy se budete cítit extrémně vyčerpaná. A budete tak i vypadat. Notoričtí pojídači sladkostí mají pytle pod očima. Když proto přijde na sladké, kupte si jen malý pytlíček bonbónů, pokud možno želatinových, a zapomeňte na rodinná balení.

8. Červené maso
Nemusíte se hned stávat vegetariánkou, ale pokud budete jíst červené maso častěji než jednou týdně, čekají vás vrásky. To proto, že toto maso obsahuje karnitin, kvůli kterému tvrdnou cévní stěny.

9. Kořeněné jídlo
Dobré pro metabolismus, horší pro pleť. Po kořeněném jídle bude vaše pokožka podrážděná, bude mít různou barvu a budou na ní patrné rozšířené žilky. Pleť také bude nečistá a budete vypadat starší a unavenější. Místo extra pálivých nudlí si tak v asijské restauraci objednejte mírnější verzi.

10. Měkké salámy
Jednak nejsou vůbec zdravé. A konzervanty v měkkých salámech mají na svědomí kožní záněty, žluté zbarvení pokožky a unavený vzhled.

 

 

Zdroj: Prima ŽENY

 

iPrima_zeny.jpg