Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Aromaterapie u vás doma

Doma – tak říkáme místu, kam se vracíme z práce, kde máme svoje oblečení. Je to místo, kde jíme a kde spíme. Domov z tohoto místa nevytvářejí věci, ale pocity. Pocit, že je tam s námi někdo, koho máme rádi. Pocit lásky, bezpečí, pohodlí, soukromí a odpočinku.
   
Umocněte krásný pocit z bytí na místě, které nazýváte domovem, pomocí aromaterapie. Při domácí aromaterapii platí podobná pravidla jako při aromaterapii kdekoliv jinde. Pokud sdílíte prostor s někým dalším, je vhodné domluvit se na výběru vonné esence, aby druhému nevadila. I doma používejte jen čistě přírodní silice – z těch syntetických, i když bývají levnější, vás může leda tak rozbolet hlava.
   
Doma jste svými pány, proto využívejte všechny cesty, kterými můžete dostat do svého života vůně a čerpejte benefity z jejich blahodárného působení na vaše tělo i duši:

Aroma koupel – pokud máte vanu, máte vyhráno. Připravte si aspoň jednou týdně horkou voňavou koupel, která vám pomůže zbavit se stresu a napětí. Použijte třeba levanduli nebo heřmánek. Při koupelích si dejte pozor na doporučené ředění oleje – silice v koncentrované podobě by mohly podráždit Vaši pokožku.

Terapie na pohovce – nepotřebujete psychologa za hlavou, a i přesto můžete absolvovat terapii na pohovce. Stačí, když si necháte prostřednictvím aromalampy nebo difuzéru vhánět vůni do vzduchu kolem sebe, klidně a zhluboka dýchat a relaxovat jen se svými myšlenkami. Difuzéry jsou pro domácí aromaterapii lepší variantou, protože aromalampy mohou vlivem tepla ze svíčky vonné silice ničit.

Aromatické vaření – začněte při vaření používat čerstvé bylinky a různá koření. Ještě předtím, než je hodíte do hrnce a vylepšíte s nimi svůj pokrm, si k nim pořádně přičichněte. Máta vás povzbudí, meduňka zase zklidní, citrónové silice probudí i toho největšího spáče. Čichejte k čajovým sáčkům i kořenkám a sledujte, co s vámi vůně dělají.

Aroma masáž – nenechávejte si kouzlo vonných olejů jen pro sebe. Nabídněte aromatickou masáž svému partnerovi a užijte si chvíle plné pohody a klidu společně. Při přípravě olejů na masírování volte jen přírodní ingredience a dodržujte postup přípravy, abyste si zbytečně nepodráždili pokožku.

 

 

Autor: Veronika Červenková