Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Léto v Praze

Léto, okurková sezóna, prázdniny, čas dovolených. Všichni někam jezdí a něco zažívají. Na účtech sociálních sítí vašich známých se to jen hemží fotkami z exotické Srí Lanky, Kuby, Madeiry nebo „obyčejné“ Itálie, Řecka či Chorvatska. Všichni si užívají párty u Máchova jezera, sjíždějí vodu, šplhají po Tatrách i Alpských vrcholcích nebo tráví čas odpojeni od internetu na vesnicích mezi ovocnými stromy, bedýnkami meruněk a zlatými klasy obilí.

Vy ne. Vy trčíte v Praze. Ve velkoměstě. Mezi paneláky.
   
Vy jste uvízli ve stověžatém městě, kde se ale dají zažít taková dobrodružství, jako nikde jinde. Uvízli jste na místě, které poskytuje vycházky podél řeky, připomínající malebná středomořská městečka. Přes léto trávíte čas na místě, kde najdete sport, kulturu, zábavu i adrenalin. Praha vám dá všechno, co dovolená kdekoliv jinde! Stačí se dobře dívat, hledat a zkoušet nové věci.

Zde je několik tipů na ty nejlepší letní zážitky v Praze:

Na bruslích či kole podél řeky - nazujte kolečkové brusle u Modřanského biografu, nebo klidně už na Výtoni a projeďte se podél řeky až na Zbraslav. Po cestě na vás bude čekat několik stánků s občerstvením, ale především luxusní vyhlídka a hlaďoučká cesta, kterou snadno zdolají také začátečníci. Stejnou trasu můžete absolvovat na kole, na kterém dojedete klidně až do Letů u Prahy.

V Praze, v pohodě, na šlapadle na vodě - zažijte přímořskou atmosféru díky lodičkám či šlapadlům, která si můžete zapůjčit třeba ve Žlutých lázních (zde seženete také populární paddleboardy), na Smíchově (Lihovar, před Císařskou loukou), na Smetanově nábřeží, na Novotného lávce či na Střeleckém a Slovanském ostrově. Šlapadla si lze dopřát i na Šeberáku v Kunraticích a na mnoha dalších místech po celé Praze. Nejen, že tím nasajete atmosféru léta a nachytáte nějaký ten bronz, ale také zdravě potrápíte při šlapání nebo veslování svoje tělo!

Koupání na Lhotce - Pražská Lhotka (Praha 12) letos otevřela po dlouhé době koupaliště, které určitě stojí za návštěvu. Pohodlně se sem dostanete městskou hromadnou dopravou. Další koupací zážitky nabízí Radotínský biotop nebo koupaliště Džbán. V případě, ze vám nevadí trocha „betonu“ a spousta lidí, dejte šanci bazénu v Podolí.

Outdoor jóga - pokud rádi cvičíte jógu, ale přes léto se vám nechce zavírat do jógových studií, zacvičte si ji venku. Vyzkoušejte zdarma jógu v parku na Kampě (každou neděli od 16:00 do 17:30), v Malešickém parku (středa v 17:30), na Letné či ve Žlutých lázních (Spartan Yóga). Nebo jednoduše srolujte jógamatku do podpaží a zacvičte si sami kdekoliv, kde se vám to bude líbit!

Meditace ticha - pokud máte ruchu velkoměsta plné zuby, přijďte si do Žlutých lázní vyzkoušet meditaci vhledu a ticha, meditaci „Vipassana“. Jedna seance trvá tři hodiny a vstup je dobrovolný. Konkrétní data konání meditací najdete na internetu.

Dostaveníčko u řeky - také se vám líbí večerní dovolenkové vysedávání v plážovém baru se skleničkou vinného  střiku nebo upíjení horkého espresa přímo na ulici, ve víru dění? To všechno vám dopřeje také Praha. Zajděte si na víno s kamarádkou na nábřeží, nebo si dejte rande se svým protějškem na některé ze stylových zahrádek v centru města. Uvidíte, že nikam dál jezdit nemusíte!

 

 

Autor: Veronika Červeková