Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak zvládat stres v běžném životě

V dnešní hektické době málokdo z nás nezažil pocit tlaku, přepracování, tísně a pocitu „to už nezvládnu.“ Stres je metlou lidstva, proto je důležité naučit se jej co nejlépe zvládat, aby nám jednoho dne nepřerostl přes hlavu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Relaxace a stres

Stres v práci

Vliv kamenů na zdraví a náladu

 

Co je důležité se naučit

Měli byste být sami sebou za všech okolností, kdekoli a s kýmkoli. Přisvojte si tři základní pravidla myšlení: 

1. odlišné myšlení
2. pozitivní myšlení
3. klidné  a věcné myšlení

Poznejte sami sebe a jednejte přímo
– Přiznejte si, kolikrát denně říkáte přesně to, co si myslíte a to ve chvíli, kdy si to myslíte, jak to myslíte a přímo osobě, které se to týká?
– Kolikrát denně děláte přesně to, co chcete dělat a kdy a jak vám to vyhovuje?
– Kolikrát denně jste v souladu sám se sebou a se svým okolím?

V případě, že zcela poctivě můžete odpovědět na každou z těchto otázek: „Alespoň jednou“, negativní stres vám nehrozí. Vy ostatní, co jste kladně odpovědět na otázky nedokázali, byste se měli naučit mít rádi sami sebe a být sami sebou. Měli byste si uvědomit svou jedinečnost a to, že by vás okolí mělo brát takové jací jste. Abyste se to naučili a dosáhli nějaké pozitivní změny, zkuste používat v běžném životě výše zmíněná tři pravidla myšlení.

Myslete jinak
Vymaňte se z úzkoprsého, zavedeného myšlení a uvidíte, jak vás to osvobodí. Naučte se používat tu část mozku, kde sídlí intuice, tvořivost, síla představivosti a fantazie. Díky tomu přestanete hledět na to „co by tomu řekli lidi“ a začnete svobodně prosazovat svou osobnost. 

Myslete pozitivně
Pokud odsunete stranou negativní myšlenky, budete lépe vycházet se svým okolím. Lidé vám budou blíž, získáte si jejich důvěru a zjistíte, že i oni dokáží překonávat sami sebe. Rázem si budete naladěni na podobnou vlnu.

Myslete klidně a věcně
To znamená myslet tak, jak vás nabádá vaše svědomí a hodnoty, které uznáváte, což nám umožní nepodléhat vnějším tlakům. Od každé životní události musíme získat odstup, abyste se v ní neztráceli, a neztratili tak sami sebe. Rozhodujte se s nadhledem a přehledem. Nepodléhejte různým klamům, mýtům a nenechte se zmást řečmi ostatních.


Zdroj: Žijeme zdravě, žijeme s bylinkami