Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Čím prospívá sex zdraví

Snad každý znás na sobě pocítil, co to s ním udělá, když se zamiluje. Zamilovaný člověk je šťastný a povznesený nad běžné problémy. Je mu zkrátka fajn. Lidem ovšem prospívá nejen zamilovanost, ale podle nejnovějších vědeckých poznatků také sex.

 

Spousta lidí, zejména žen, se celý život trápí různými dietami, upravují si svůj jídelníček podle zásad správné výživy a chodí pravidelně běhat. To všechno proto, aby zhubli a byli fit. Sex je však podle vědců daleko účinnější a samozřejmě příjemnější. A jeho dopad na naše zdraví také není zanedbatelný. Na důkaz tohoto tvrzení si můžete přečíst sedm nejdůležitějších účinků milostných hrátek:

 

1.    Prevence infarktu: Každá tělesná činnost způsobuje u mužů zvýšenou produkci testosteronu. Při sexu to platí dvojnásobně. Sexuální hormon působí příznivě na stavbu kostí, podporuje růst svalů, a to včetně srdce. Muži, kteří žijí aktivním sexuálním životem, se dožívají vyššího věku a klesá u nich roziko úmrtí na infarkt o 50%.  Také ženský organismus je pro tělo příznivý. Dochází k zesílené produkci estrogenů, které chrání srdce, ale také před infekčními nemocemi, jako jsou chřipka a nachlazení.

 

2.    Čištění krve: Díky tělesné a psychické zátěži stoupá při milostném aktu serdeční frekvence krátkodobě až na 180 tepů za minutu. Krev je vháněna do cév dvojnásobně velkým tlakem než za běžných podmínek a všechny orgány jsou tak lépe zásobovány kyslíkem. Zároveň škodlivý LDL - cholesterol (ucpává cévy) se přeměňuje na zdravý HDL – cholesterol (transportuje živiny). Výsledným efektem tedy je, že se krev pročistí a srdce je osvobozeno od zbytečné zátěže.

 

3.    Zmírňování bolesti: Sexuální vzrušení vyvolává v lymbickém systému – části lidského mozku, pořádný ohňostroj. Dochází ke zvýšené produkci endorfinů. Ty jsou příbuzné s hormonem morfinem, který se v lékařství používá jako prostředek proti bolesti. Endorfiny – hormony štěstí, se v okamžiku postarají o odeznění bolesti zubů, hlavy, zad a chronických revmatických potíží.

 

4.    Ochrana imunity: Při milostném aktu vzniká oproti normálnímu stavu mnohonásobné množství hormonu serotoninu, který působí příznivě na imunitní systém. Tvoří se více bílých krvinek, čímž klesá možnost infekční nákazy.

 

5.    Odbourávání stresu: Sex pomáhá odbourat tělesné i duševní napětí. Již při pouhém polibku se v mozku tvoří důležité neuronové spoje. Je věděcky dokázáno, že lidé s častým sexuálním životem trpí méně stavy úzkosti a překonávají snadněji osobní i pracovní krize.

 

6.    Zpevnění kůže: Ten, kdo se červená již při pouhém polibku nebo hlazení, se nemusí vůbec stydět. Červenání je totiž znamením zvýšeného tepu a lepšího prokrvení kůže. Během sexu proudí cévami 18x více krve než v klidovém stavu. Při sexu se zvyšuje přísun kyslíku a zlepšuje se látková výměna. Tím se z těla dostávají rychleji odpadní látky a kůže je pevnější. Pravidelný sex je lepší než krémy proti vráskám. Sex je vhodný zároveň jako dobrá prevence proti celulitidě a křečovým žílám.

 

7.    Redukce hmotnosti: Při jednom orgasmu se spálí 400 kilojoulů. Průměrný milostný akt trvá asi 20 minut, což znamená, že při sexu vydáte tolik energie jako byste hráli hodinu tenis nebo 45 minut běhali.