Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Ukázkové nohy. Zbavte se celulitidy.

I když jste se možná nenarodila s nohama jako gazela, pomocí jednoduchých triků můžete z dolních končetin vykouzlit vaši chloubu. Vyzkoušejte naše tipy pro neodolatelné nožky a muži vám  nim budou hromadně omdlévat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

4 cviky pro štíhlá lýtka

Jak na zpevnění stehen

Trénink hýždí aneb zadek jako dva kmínky

 

Cvičte - komu nebyly dány sexy nožky do vínku, ten nemusí házet flintu do žita. Vrhněte se do posilovny a trénujte je alespoň 2 x týdně. Svaly dávají tělu tvar a o nohách to platí také. V posilovně  neosedlejte jen oblíbený stroj na roznožování a snožování - dělejte výpady s činkami, dřepy se zátěží, vyzkoušejte zakopávání a odvažte se také pokořit hrůzostrašně vypadající cviky, jako je leg - press či mrtvý tah.

Jezte - svaly chtějí jíst a pokud se nebudete kvalitně živit, nemůžete čekat, že vám pak budou nohy ozdobou. Pokud se vám líbí mezera mezi stehny, volte redukční jídelníček, v opačném případě si klidně dopřejte víc sacharidů, ale pak je použijte ve fitness centru na tvorbu svaloviny, nikoliv tuku.

Pijte
- adekvátní pitný režim pomůže vašemu tělu odvést toxiny a zplodiny metabolismu pryč, takže se pak nebude s takovou pravděpodobností tvořit celulitida. Ďolíčky ve stehnech jsou pro ženy zcela přirozené, protože za ně mohou ženské pohlaví hormony a mají je i malá miminka, ale díky pohybu a čisté vodě můžete jejich negativní estetický dojem minimalizovat.

Choďte - choďte nejen často a hodně, ale také elegantně. Asi už jste slyšeli o tom, že chůze je nejzdravější pohyb, díky kterému se nohy tvarují jedna báseň. Také však záleží na tom, jak chodíte. Odnaučte se vykračovat jako dělník na stavbě a do svého pohybu přidejte trošku ladnosti. Hlavu vzhůru, ramena dozadu, narovnat záda a při každém kroku se jemně zhoupněte v bocích. Taková chůze na muže působí jako magnet. Choďte hezky i v teniskách - podpatky vám sice dost práce s ladnou chůzí ušetří, ale zaplatíte za to bolavými chodidly i zády.

Protahujte
- pružné nohy jsou symbolem mládí. Jestli máte potíž zavázat si i boty, aniž byste krčili kolena, vrhněte se na systematický strečink. Protažené a pružné svaly vypadají delší a štíhlejší, ale také díky nim tolik nebolí záda - vše v těle je spojené se vším a zkrácené hamstringy (zadní strany stehen) pak stahují také zádové svaly a vznikají tím disbalance, kvůli kterým záda bolí a chůze nevypadá ladně.

 

clanek_cviceni_v2_600x150.jpg

 

Holte - k tomu není co dodat. Tělesné ochlupení je sice přirozené, ale hladké nohy přeci jen lákají k pohlazení mnohem víc.

Mažte
- řeč není o rádoby zeštíhlujících krémech, ale o běžné hydrataci, díky níž nebudete mít místo kůže na nohou vyprahlou popraskanou pustinu. Buďte si jisté, že opálená, oholená a vláčná lýtka zapálí lýtka i vašemu partnerovi.

Ukazujte a aranžujte
- k čemu by vám byly luxusní nožky, když by se schovávaly v kalhotách? Pořiďte si sukně a šaty (délku volte podle typu postavy) a vyrazte. Každé zboží má svého kupce a věřte, že ať máte nohy jako tyčky nebo spíš jako brazilské divoženky, vždy se najde jejich obdivovatel. Stačí naučit se správně elegantně sedět, stát i chodit, ale hlavně mějte své nohy ráda takové, jaké jsou, stále na nich pracujte a milujte je za to, kam až vás mohou donést!Autor: Veronika Staňková