Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

TOP 5 aplikací, které vám pomohou zhubnout

Moderní technologie pronikají do všech oblastí našeho života, a tak není divu, že se hlásí o slovo i v oblasti hubnutí a zlepšování fyzické kondice. Rozhodnout se, že chceme redukovat nežádoucí kilogramy nebo nabírat svaly, není zas tak obtížné. To, co představuje pravou výzvu, je udržet si motivaci tak dlouho, aby se naše plány vůbec mohly zrealizovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Naučte se vážit a počítat potraviny i vy!

Dýcháte správně při cvičení?

Přestali jste cvičit? Připravte se na změny, které budou následovat!

 

Nejlepší motivací je motivace vnitřní, to znamená naše vlastní přesvědčení, že my samy chceme něco dělat, že chceme být štíhlejší, pružnější, rychlejší nebo zdravější. Vnější motivace je také potřebná, ale není zdaleka tak silná - je to třeba ocenění partnerem, možnost pořídit si o číslo menší oblečení nebo v případě shazování nadváhy nátlak lékaře.
   
Zpočátku bývá silná jak vnitřní tak vnější motivace, ale celková úroveň motivovanosti časem klesá, v závislosti na tom, jakých výsledků dosahujeme.
   
Naučte se využívat mobilní aplikace, které vás udrží ve hře, ať už se jedná o zdravý a redukční jídelníček, nebo pohybovou aktivitu.

 

Seznamte se s TOP 5 aplikacemi, díky kterým zhubnete, zpevníte si tělo, ale také si dosažené výsledky udržíte:

1. Myfitnesspal
- zahraniční aplikace na počítání kalorií, ale také živin a energetického výdeje se pyšní neuvěřitelně širokou databází potravin. Když se náhodou stane, že některé své oblíbené jídlo v databázi nenajdete, jednoduše ho tam sami přidáte. Pokud si kalorický příjem zapsat zapomenete, aplikace vás na to upozorní. Prostřednictvím ní se dozvíte spoustu zajímavých nutričních rad a tipů, ale také můžete navázat přátelství tím získat podporu druhých. Aplikace je ke stažení zdarma. 

2. Kalorická Tabulky - pro ty, kteří preferují české uživatelské prostředí, jsou tu kalorické tabulky. Obsahují databázi potravin, které najdete na našem trhu, dále nabízejí záznam všech denních jídel a aktivit, doporučí vám výši energetického příjmu pro hubnutí, poskytnou aktuální informace o energetické bilanci i sledování pitného režimu. Rovněž si je můžete stáhnout zdarma.

3. Endomondo - s touto chytrou aplikací můžete zaznamenávat svůj běžecký trénink, ale také chůzi, jízdu na kole a dalších 40 druhů sportů. Budete mít přehled o délce pohybové aktivity, vaší rychlosti, trase, vzdálenosti, spálených kaloriích a mnoha dalších ukazatelích. Endomondo umožňuje spojení s přáteli, takže budete vědět, kdo z vašich přátel běhá, kudy a jak daleko. Můžete se vzájemně podporovat, nebo si troufněte přijmout některou z výzev, jenž aplikace pravidelně zveřejňuje. To vše zcela zdarma!

4. Nike+ Training club - na tvorbě této aplikace se podíleli ti nejlepší trenéři světa. Získáte spoustu efektivních tréninkových plánů, cenné rady, ale také motivaci a podporu. Z nabídky si vyberou jak úplní začátečníci, tak pokročilí cvičenci. Je také zdarma.

5. Interval timer - stáhněte si do svého telefonu jakoukoliv aplikaci na měření časových intervalů a nastavte si ji podle vašich cílů. Měřiče intervalů se hodí pro aerobní trénink, posilování, ale především pro vysoce intenzivní intervalový trénink. Pokud nemáte v zásobě cviky, které byste chtěli v daných časových úsecích zvládnout, stáhněte si přímo aplikaci pro Vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) nebo trénink Tabata. Najdete jich spoustu ke stažení zdarma.

 

660x250_3.jpg

 

Autor: Veronika Červenková