Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Skutečně se po nich hubne?

Naštěstí už pominula éra léků na hubnutí, dietních koktejlů a tukožroutských polévek, které měli úžasnou schopnost zeštíhlit Vaši peněženku, ale kromě ní nic jiného. Lidé ale stále vymýšlí způsoby, jak hubnout a tvarovat postavu, aniž by se museli namáhat nebo omezovat v jídle. Ke slovu se proto dostaly lymfatické masáže, vibrační plošiny nebo cvičící stoly.

Bez aktivního pohybu a úpravy stravovacích návyků není možné očekávat změnu k lepšímu, nicméně určité metody mohou Vaši snahu podpořit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Největší mýty o hubnutí

Kvalitní bílkoviny pomáhají hubnout

Aktivity, které Vám pomohou shodit přebytečná kila

FITHALL cvičební videa

 

Jednou z metod, která má schopnost vyhladit Vaši kůži, pročistit organismus a zbavit tělo toxinů, je lymfatická masáž. Lymfatický systém v lidském těle tvoří síť, která má za úkol likvidovat škodlivé látky a pokud se tato síť lymfatických cévek a uzlin rozproudí, odpadní látky se mohou dostat z organismu rychleji a kůže se tím pádem vypne. Lymfu v těle nepohání srdce, ale práce svalů. Nejjednodušším způsobem, kterým lze lymfatický systém stimulovat, je proto pohyb (velmi vhodná je například yoga, ve které jsou určité pozice na práci s lymfou přímo zaměřené). Dalším způsobem je právě masáž, kterou by měli dělat jen vyškolení odborníci. Existují také přístroje na provádění těchto masáží, ale ruční práce je vždy kvalitnější. Pokud se svěříte do rukou neodborníka, může Vás nevhodným provedením masáže dokonce poškodit. Lymfatické masáže mají schopnost harmonizovat organismus, zbavit končetiny otoků, kožních potíží, ale také nastolit hormonální rovnováhu.

Hitem číslo dvě se staly vibrační plošiny. Fungují na principu vibrací, které jsou přenášeny do těla, kde by měly vyvolávat stahy ve svalech. Propagátoři vibračního tréninku slibují téměř zázračné výsledky, ale s minimální fyzickou námahou a téměř bez pocení. Na podobné účinky také lákají cvičící stoly. Ty jsou poháněné elektromotorem a cvičení na nich se tím pádem obejde bez potu, dřiny a bolesti.

Vibrační plošiny i stoly klidně využijte jako zpestření a doplnění Vašeho obvyklého tréninku, ale nespoléhejte na to, že jen díky těmto metodám dosáhnete vysněné postavy. Žádný stroj na světě, byť by byl sebelepší, nemá tu schopnost cvičit za Vás. Realita je taková, že bez námahy a sebepřekonávání žádných trvalých výsledků nedosáhnete. Zlepšování fyzické kondice, hubnutí tukových zásob či nabírání svalové hmoty vyžaduje spoustu úsilí, času a kázně a žádný dietní přípravek nebo cvičící stroj nemá tu moc udělat to za Vás.

V poslední době se také rozmáhají různé formy bezbolestných „liposukcí“, jako je hubnutí pomocí zmrazení tuku, pomocí ultrazvuku a další. Většinou jsou tyto procedury finančně náročné a výsledky nejsou takové, jako slibují na reklamních plakátech. Finance, které byste na obdobných procedurách utratili, raději investujte do nákupu permanentky do posilovny a nových tenisek a můžete si být jistí, že při troše snahy výsledků dosáhnete.

Nabídka nových zázračných metod hubnutí číhá na každém rohu a je velmi těžké jí nepodlehnout. Nebojte se vyzkoušet různé alternativy, jako jsou právě masáže, nové cvičební pomůcky nebo přírodní přípravky, ale myslete na to, že bez rozumného jídelníčku a pohybu to nejspíš nepůjde.


Autor: Veronika Staňková