Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Promilujte se ke zdraví

Kvalitní  a pravidelný sex upevňuje partnerský vztah. Páry, které vedou spokojený sexuální život, jsou i v běžném životě šťastnější. Milování je zkrátka dobré nejen pro duševní, ale i fyzické zdraví. Zjistěte, co vše dobrého vám sex přinese.

 

Dobrý a samozřejmě bezpečný sex s milovanou osobou má své výhody:

 

1. Zpevňuje svaly a zlepšuje náladu

 

Aktivní sex je dobrým aerobním cvičením, které posiluje srdce. Zároveň zpevňuje břišní, zádové a hýžďové svaly. Samotný pohyb při sexu je dobrý pro psychiku, protože odplavuje stres a díky zvýšené produkci endorfinů zlepšuje náladu.

 

2. Posiluje svaly pánevního dna

 

U žen posiluje svaly dna pánevního. Stejně jako jiné svaly, také pro vagínu platí, že co cvičí, to sílí. Čím více se svaly v této oblasti trénují, tím déle zůstávají ve formě a naopak, pokud je nepoužíváme, atrofují a potom může být pohlavní styk bolestivý. Jejich stav má také vliv na fungování močového měchýře v pozdějším věku nebo po porodu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Milostný trojúhelník.

Ranní sex je nejlepší.

Mozek - zdroj orgasmu.

 

3. Snižuje riziko rakoviny

 

Australští vědci, kteří dělali výzkum s více než 2000 muži ve věku od 20 do 50 let, zjistili, že ti, kteří měli ve své třetí dekádě života (21. až 30. rok) ejakulaci alespoň 5krát týdně, měli jako padesátníci o třetinu menší riziko rakoviny prostaty.
 Častá ejakulace chrání prostatu tím, že z ní odstraňuje toxické látky a uvolňuje mechanický tlak. Další studie ale také ukázala, že časté střídání partnerek zvyšuje riziko rakoviny prostaty až o 40 %.

 

4. Zklidňuje a zkvalitňuje spánek

 

Po pohlavním styku se do těla vyplavují hormony s pozitivními účinky. Oxytocin způsobuje pocit relaxace, lásky a vzájemnosti, endorfiny přirozeně potlačují bolest. Zvyšuje se i hladina imunoglobulinu, což je protilátka, která zodpovídá například za odolnost proti nachlazení. Mnoho lidé také tvrdí, že po milování lépe usínají a mají kvalitnější spánek.

 

5. Zvyšuje sebevědomí

 

Kromě toho dobrý pocit ze sexu zvyšuje sebedůvěru. Sebevědomí lidé, kteří si sami sebe váží, si obvykle váží i druhých, jsou vyrovnanější a stabilnější. Lépe vycházejí s okolím.