Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Sex a obezita

Ač mnozí řeší svá přebytečná kila především z estetických důvodů, nadváha zdaleka není pouze problémem vzhledu. Může negativně ovlivňovat náš zdravotní stav a také sexuální život. A nejde jen o psychický efekt, kdy nespokojenost s vlastním tělem brání prožívat intimní chvíle přirozeně, uvolněně a s potěšením.

Problémy s erekcí jako známka onemocnění oběhové soustavy

Obezita jako taková nemá vliv na sexuální apetenci - sexuální touha je u obézních stejná jako  u lidí s normální hmotností. „Sexuální život však negativně ovlivňují zdravotní komplikace, které s obezitou bezprostředně souvisí. Nejpozději do 5 let od výrazného zvýšení váhy se projevuje zvýšení krevního tlaku, hladiny cukru v krvi a také cholesterolu, které pak často způsobuje erektilní dysfunkci a další problémy,“ komentuje Kristýna Galová z brněnského Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment.


ČTĚTE TAKÉ:

Promilujte se ke zdraví

Ranní sex je nejlepší

Mozek - zdroj orgasmus

 

Komplikace s obezitou spojené
Obezita ovlivňuje především krevní oběh, který hraje zásadní roli ve funkčnosti sexuálních orgánů. Například hypertenze a ateroskleróza bývají přímou příčinou nedostatečného prokrvení tkání a svalů, a tedy i erektilní dysfunkce. Je třeba ovšem dodat, že ta může být i nežádoucím vedlejším účinkem léků, které lékaři právě na tato onemocnění indikují!

Obezita však neovlivňuje pouze mužskou erekci - ač to není obecně známý fakt, i u žen dochází při sexuálním vzrušení k erekci, a to v klitorisu a tkáni v okolí pochvy. Snížená citlivost je navíc doprovázena horší schopností lubrikace, která výrazně ovlivňuje požitek ze sexu.

A protože nadváha organismus celkově zatěžuje a oslabuje, snižuje se i sexuální výkonnost. Výrazná obezita navíc může samotný akt  znesnadňovat i po technické stránce: obézní lidé se rychleji zadýchávají a musejí hledat vhodné polohy, protože některé jsou pro ně prostě nerealizovatelné.

Špatná psychika jako důvod i následek nespokojenosti
U žen však stále hlavní příčinou problémů v intimním životě bývá psychika. Žena, která nemá ráda své tělo se při sexu nedokáže se uvolnit, protože se neustále soustředí na to, jak zamaskovat svá kila navíc. V důsledku toho pak často není schopna dosáhnout orgasmu. „O intimním životě ženy s nadváhou nerady mluví. Po zhubnutí jsou však otevřenější a mnohé se nám se svými pocity svěří. Zlepšení intimního života připisují nejenom atraktivnějšímu vzhledu, ale také zvýšenému pocitu sebejistoty,“ potvrzuje Kristýna Galová z Institutu kompliment.

Překvapivě však i u mužů hraje psychika roli. Vedle toho, že jim bříško často překáží, erektilní dysfunkce pro ně bývá velmi delikátní téma. A tak raději předstírají, že jsou unavení, než aby přiznali, že se bojí, že „selžou“. Žena si toto odmítání vysvětluje ztrátou zájmu o její tělo, případně začne muže podezírat z nevěry. A tak namísto toho, aby partneři problém společně řešili, oba se uzavírají do sebe a problém se prohlubuje.

Řešení je nasnadě.
Kdo by na závěr čekal řešení, které je snadné a rychlé, bude zklamán. Jediné opravdu dlouhodobé je: zhubnout. Každý kilogram, kterého se vám podaří zbavit, zlepší stav vašeho organismu i váš osobní pocit. Budete se cítit lépe a sebevědoměji a vycítí to i vaše okolí.Zdroj: Doktorka.cz