Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Wellness, které si zařídíte sami doma

Ať jste mladí nebo dříve narození, wellness procedury si jistě užijete s chutí. Sauny, masáže, zábaly a zdravotní relaxaci si totiž můžete zařídit i v teple svého domova.

Masáže, saunování a vůně aromatických olejíčků jsou ideálním způsobem, jak zatočit s únavou a jak svému tělu dopřát ideální jarní detox. Připravili jsme pro vás návod, jak si všechny tyto procedury naordinovat v teple domova.

Sauna

Spolehlivě z těla vyplaví stres i nahromaděné škodliviny. Abyste nemuseli chodit do veřejné sauny, stačí si pořídit jednu domů. Dnes už je na trhu takový výběr, že lehce vyberete i takovou, která se vejde do normálního panelákového bytu. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Není peřina jako peřina

Znáte multifunkční hrnce

Mikrovlny nové doby

 

Jak nakupovat
Nejjednodušší je koupit infrasaunu, která je vhodná jak pro milovníky klasické sauny, tak pro kardiaky či lidi s hypertenzí. Infrasauna prohřívá tělo do hloubky a o něco efektivněji než tradiční sauna, i když teplota v kabině je pouhých 30 – 60 °C. Infračervená energie také z našich těl vyloučí 3x větší obsah škodlivých látek než sauna. Na výběr jsou sauny pro 1-6 lidí v různém designovém provedení vhodném do stylové chalupy až po supermoderní byt. Hlavní rozdíl mezi infrasaunami je druh zářiče. Vybrat si můžete mezi dvěma tipy – karbonovým a keramickým.

Karbonové zářiče jsou tepelně dobře vodivé, účinné, ale jejich ohřev na maximum trvá déle. Na oplátku ale vyzařují paprsky v úhlu 360 °C, což je praktičtější pro infrasauny pro více osob. Jsou trochu dražší, provozní náklady jsou však nižší.

Keramické zářiče se zahřejí během několika minut. Vhodné jsou, díky vyšším provozním nákladům, především pro malé infrasauny.

Co nabízí infrasauna:
Detoxikaci organismu
Snížení stresu
Uvolnění svalů
Zlepšení krevního oběhu
Zpevnění pokožky
Úlevu od bolesti zad a svalů
Trénink srdce
Zlepšení imunity

Pravidla infrasaunování

Každé tělo snese jinou zátěž, proto neexistuje žádné striktní doporučení. Dokud je vám v sauně příjemně, zůstaňte. Až vás začne pálit nos a kůže obličeje a začne vám horko vadit, odejděte a běžte se zchladit. Stačí sprcha, s bazénem se nemusíte obtěžovat. Proces třikrát zopakujte a dalších 30 minut relaxujte v klidu a teple na lůžku.

Relaxační přístroje


Podložka na perličkovou koupel

Základem je rohož nebo podložka, ze které vycházejí s různou intenzitou bublinky. Rohož je vyrobena z plastu a vejde se do každé vany. Ze spodní strany bývá opatřena protiskluzovými přísavkami. Po použití a osušení se dá složit a uskladnit. Řídící panel je opatřen tlačítky pro ovládání funkcí. V příslušenství je i vzduchová hadice pro přívod vzduchu do rohože.

Masážní polštářek
Jestliže partnera nemáte po ruce, spolehnout se lze na masážní polštářky, které jsou vyrobeny podle pravidel japonské masážní techniky shiatsu – jejím cílem je navodit procesy sebeuzdravování, stavu pohody a vyrovnání tělesných energií. Metoda používá tlak a tření problematických bodů, což navozuje okamžitý účinek.

Bublinková masáž nohou
Hodí se pro unavená chodidla po námaze či pro seniory. Půlhodina masáže nohou a jako byste se znovu narodili. S  masážní vaničkou není nic jednoduššího. Střídat můžete bublinkovou masáž, teplou lázeň se solemi i vibrační program.

Elektrický poklepový masér
Jiný druh masáže očekávejte od hlavic s nabídkou poklepové techniky. Tak namasírujete i těžko dostupná místa těla, jako jsou záda nebo zadní strana hýždí a stehen. Hodí se však i na masáž chodidel či dlaní, čímž se zaktivizují nervová zakončení a funkce jednotlivých orgánů.

Infralampa

Hodí se speciálně pro starší generaci. Lampa vydává infračervené světlo a tepelné záření, které proniká hluboko pod kůži, rozšiřuje cévy a zrychluje cirkulaci krve. Slouží také
k nahřátí různých částí těla, kloubů a svalů. Výrazně ulevuje od bolesti při revmatismu, pohmožděninách a podvrtnutí. Urychluje hojení ran, zánětů kůže a vředů, pomáhá i při prochlazení a zánětu dutin.

Peelingová hlavice

Hodí se zvlášť pro mladší a střední generaci. Pomocí této speciální hlavice zvládnete peeling celého těla i vyhlazení chodidel. Hlavice je napájená baterií, takže ji můžete vzít s sebou, kamkoli se vám zamane. Odstraníte jí odumřelou kůži a hezky si prokrvíte pokožku. Kromě tří různých masážních nástavců obsahuje také zásobník na sprchový gel či tělové mléko.