Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak se rychle zrelaxovat

Nemusíte mít k dispozici spoustu času, abyste se mohli dostatečně uvolnit a zregenerovat. Musíte jen vědět, jak na to!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Umění relaxace

Masáž na míru

Zdravý spánek rovná se šťastnější život

 

Příliš mnoho práce, rodina a další povinnosti se nám někdy nedaří vměstnat do jediného dne. Hektická doba přináší stres a stres nás vyčerpává. Když pak naroste do příliš velkých rozměrů, potřebuje tělo vysadit.

Ponořte se do vody
Nejlepší trik, jak na chvíli zapomenout na starosti a skutečně vypnout je krátká koupel ve vaně. Máte-li příležitost, měli byste ji využít a koupel si dopřát kdykoliv během dne. Krátká rozkoš z koupání, i kdyby měla trvat jen sedm nebo devět minut, zklidní vaši mysl a váš krevní oběh přitom bude běžet naplno. Éterické oleje, které působí relaxačně a zároveň povzbudivě, vám v tom pomohou. Pokud nemáte čas ani na koupel, pak zkuste sprchu nebo obyčejnou koupel nohou.

Dopřejte si spánek
Krása nepřichází sama od sebe, ale během noci. Zatímco spíme, tělo se regeneruje a je mimořádně vnímavé vůči pečujícím látkám. Abyste se dobře vyspali a vstávali ráno odpočatí, jezte nejpozději tři hodiny před ulehnutím. Vaše tělo potřebuje omezit výkon a trávení mu dává zabrat. Usínání vám také usnadní levandulový olej nanesený na spánky. Pamatujte, že doba spánku je nejvýznamnější přestávkou dne.

Naučte se extra rychlou péči
Regenerační spánek funguje i přes den. Zkuste využít polední přestávku a na chvíli si zdřímněte, pokud máte k dispozici vhodný koutek. Krátkou relaxaci můžete spojit s obličejovou maskou v podobě ubrousku (např. od Le Chaton). Ubrousek přiložte na tvář na 15 až 20 minut a odpočívejte. Nemáte-li po ruce ubrouskovou masku, použijte ručník namočený v horké vodě. Uvidíte sama, jak se obličej rázem uvolní a osvěží.

Smějte se

Nejrychlejší prostředek k pocitu uvolnění je od srdce se zasmát. Jenže ne pokaždé se to povede a je čemu. Je-li nablízku váš dobrý přítel, sedněte si naproti němu, dívejte se společně do očí a začněte se smát, zpočátku vysokými tóny „hihihi“, pak přejděte k hlubokým tónům „hohoho“. Věřte, že zpočátku umělý a strojený smích se po těchto hraných výkonech spustí do srdečného řehotu už jen při pohledu na grimasy toho druhého.

Zpestřete si pauzu
Naplánujte si na odpolední pauzu návštěvu kosmetického salonu a nechte si udělat třeba obličejovou masáž, která podpoří přírodní prokrvení pokožky, nebo nabarvit obočí a řasy, upravit nehty apod. Zajít můžete i ke kadeřnici a nechat si udělat masáž hlavy a umýt vlasy. Už jen to, že se necháte krášlit a bude o vás někdo pečovat, se už z principu budete cítit dobře. Kromě toho se na tyhle příjemné chvilky můžete těšit už od rána.


Autor: Monika Kuželová