Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Protáhněte se v práci - jak spálit kalorie a zhubnout v práci?

Teorie je celkem prostá, ale s praxí je to už horší. Nájem se bohužel sám nezaplatí, a tak nezbývá nic jiného, než se pokusit škody, napáchané kancelářskou prací, nějakým způsobem vykompenzovat. Nehledejte výmluvy, proč zhubnout při vaší práci nejde - zkuste naopak najít cesty, jak to půjde a pusťte se do toho.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Protáhněte se v práci - sedíte správně?

Protáhněte se v práci - 10 důvodů, proč cvičit v práci

 

Nechte se inspirovat některým z tipů, jak zeštíhlet v kanceláři.


1. Krabičky nade vše - absolutním základem snižování hmotnosti je strava. Zapomeňte na rychlá občerstvení, zakouřené restaurace poblíž práce i chlebíčkové kantýny a raději si připravte jídlo doma. Už o víkendu si rozmyslete, co budete jíst a krabičky si připravte klidně na několik dní dopředu. Sice se ochudíte o společenské kontakty během polední pauzy, ale také o nadbytečné kilogramy - a o to jde u hubnutí především.

2. Hlad je převlečená žízeň - na vašem stole vedle monitoru by neměla chybět velká láhev s vodou. Mějte ji stále na očích a v průběhu pracovní doby upíjejte. Možná budete muset častěji běhat na toalety, ale to berte jako bonus - protáhnete si tělo a na chvilku si odpočinete od hledění do monitoru. Vodou také zkuste zahánět chutě na sladké, které se obvykle objevují ve chvílích nudy nebo stresu.

3. Žvýkačky - žvýkání zlepšuje koncentraci a také může pomoct s odoláváním chutí. Se žvýkačkou v puse se těžko žvýká cokoliv dalšího, takže se nemusíte bát, že byste nevědomky uzobávali z misky s arašídy. Ovocné žvýkačky bez cukru trošku uspokojí chuť na sladké a ty mentolové chuťové pohárky zase umějí zklidnit.

4. Odmítejte, odolávejte
- nenechaví kolegové bývají při hubnutí v práci nástrahou číslo jedna. Naučte se proto odmítat nabízené bonbony i pozvání na zákusek ke kávě. Jakmile budete umět čelit úšklebkům druhých a jejich opovržlivým poznámkám o hubnutí, máte skoro vyhráno. Naopak zkuste nalákat i ostatní, aby se připojili k vašemu hubnoucímu boji.

5. Pauza pro páteř - každou hodinu se běžte projít. Je jedno kam, hlavně vstaňte ze židle, narovnejte se a zhluboka se nadechněte. Po krátké pauze se vám bude lépe pracovat, ulevíte přetížené páteři, ale také si uvědomíte svoje potřeby a možná zjistíte, že ta chuť na něco dobrého vlastně zase tak aktuální už není. K pohybu využijte každou příležitost - místo výtahu dejte přednost schodům a místo telefonování spolupracovníkům je navštivte osobně.

 

Zaposilujte v kanceláři tak, aby vás nikdo neviděl. Utajené posilování v kanceláři si pro vás připravila trenérka Marie Korseltová.

 

Protahnete-se-v-praci-jak-spalit-kalorie-a-zhubnout-v-praci.jpg

 

Autor: Veronika Červenková