Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Postava typu „hruška“ – jak s ní zhubnout?

Postava typu „hruška“ získala svoje označení na základě podobnosti tvarů s tímto sladkým ovocem. Vyznačuje se relativně úzkým hrudníkem a pasem a širšími boky i stehny. Tento typ postavy je typický pro ženy, které mají geneticky předurčeno ukládat tukové zásoby právě do těchto míst. Co se týče zdravotního aspektu, je méně riziková, než postava typu „jablko“, u které se tuk hromadí kolem pasu a v břiše, tedy tam, kde sídlí životně důležité orgány.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Aktivity, které Vám pomohou shodit přebytečná kila

Jaká je ideální tepová frekvence pro spalování tuků?

Cvičte a hubněte podle typu vaší postavy

 

Jestliže jste majitelkou tohoto typu postavy, zkuste se držet následujících tipů a zanedlouho vám hrušku vaše tělo nebude připomínat ani omylem:

Posilujte horní polovinu těla - možná, že se snažíte posilovat spodní polovinu těla v naději, že zeštíhlí. Naopak silovým cvičením na stehna a hýždě se tyto partie zvětší a asymetrie se prohloubí. Zaměřte se na posilování ramen, paží, zad a hrudníku, aby se nepoměr mezi horní a spodní polovinou postavy vyrovnal. Na trénink vršku používejte vyšší zátěž a spodní část těla procvičujte pouze s vlastní váhou (dřepy, výpady).

Využijte hrazdu - abyste přirozeným způsobem rozšířili horní polovinu těla, doslova se pověste na hrazdu. Pouhým visem posílíte vaše ramena a pokud k tomu ještě přidáte nácvik shybů, zádové svaly získají pevnost i přitažlivé tvary.

Narovnejte se - držení těla dělá hodně - pokud jste zvyklí sedět i stát se svěšenými rameny, působí horní polovina těla drobně a ochable. Hezky se narovnejte, roztáhněte hrudník i ramena a postava se okamžitě promění.

Dělejte kardio a HIIT - pokud se vám tuk zarputile drží na stehnech a hýždích, zbavte se ho aerobním cvičením. Kombinujte kardio trénink ve střední intenzitě (běh, rychlá chůze, jízda na kole, brusle) s vysoce intenzivním intervalovým tréninkem. Nebojte se sprintů do kopce ani angličáků. Jestli se vám bude po běhání zdát, že stehna ještě narostla, nepanikařte - je to pouze prokrvením svalů, které po docvičení opadne.

Zapomeňte na cereálie - dlouho se doporučovaly k snídani i jako zdravá svačina, ale těm dobám už odzvonilo. Díky nadměrné stimulaci inzulínu cukrem, který je v nich obsažený, se tuk dostane rychlostí blesku do vašich boků. V jídelníčku vsaďte na proteiny a zdravé tuky - jezte lososa, makrelu, ořechy, semínka, avokádo, drůbež, libové vepřové i hovězí, luštěniny, vejce a středně tučné mléčné výrobky.

Pijte - hromadění nechtěné hmoty na nohou a hýždích někdy způsobuje zadržování vody v těle. Abyste se jí zbavili, musíte paradoxně hodně tekutin přijímat. Pijte čaje, minerálky, stolní vodu - zkrátka cokoliv neslazeného, co pomůže vaše tělo hydratovat a rozhýbat metabolismus. Káva také zakázaná není!

 

660x250_2.jpg

 

Autor: Veronika Červenková