Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Co je podvázání žaludku

Podvázání žaludku neboli bandáž, je metoda snižování hmotnosti, která spadá výhradně do rukou lékařů. Tato cesta je nejradikálnějším a nejkrajnějším řešením obezity, nicméně velmi účinným. Nejedná se o kosmetický zákrok, jež vás zbaví několika neestetických faldíků, ale zákrok, zachraňující život.  

 

ČTĚTE TAKÉ: 

Jak se motivovat ke cvičení a správnému stravování?

Zelenina - pro zdraví a hubnutí

Sestavte si svůj zdravý jídelníček

 

Obecně by se dalo říct, že o bandáž může požádat jedinec od 18 do 60 let, s BMI nad 40. Pokud je však BMI 35 – 40, ale člověk trpí nemocemi, jež souvisí s obezitou (cukrovka II. typu, vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční apod.), lze o zákroku uvažovat také. 

 

Dalším kritériem je to, že jedinec vyzkoušel všechny ostatní metody redukce nadváhy, jako je dlouhodobá úprava jídelníčku, cvičení, psychoterapie a léčba medikamenty, ale i přesto se mu zhubnout nepodařilo. 

 

Bandáž žaludku je tedy poslední instancí v možnostech terapie obezity. K tomuto řešení se pacienti uchylují až tehdy, když jiné přístupy v léčbě selžou. Rozhodně se však nedá říct, že samotným chirurgickým zákrokem je vše vyřešeno, a že chirurgický zákrok sám o sobě povede k redukci nadváhy. Pacienti musí po operaci, ale mnohdy i před ní, dodržovat přísná dietní opatření, měli by změnit své stravovací a pohybové návyky a užívat předepsané léky. 

 

U nás se v současné době nejvíc používá tzv. laparoskopická adjustabilní bandáž žaludku. To znamená, že je operace prováděná pomocí 4 laparoskopických nástrojů, a to jen malými otvůrky v kůži. Adjustabilní verze bandáže pak umožňuje silikonový kroužek kolem žaludku podle potřeby utahovat a rozvolňovat (třeba v době těhotenství operované ženy).

 

Zákrok spočívá v tom, že je žaludek zaškrcený do tvaru přesýpacích hodin. Při jedení se pak plní jeho horní část a tak vzniká pocit brzkého nasycení. Pocit nasycení přetrvává do doby, než potrava projde zúženým otvorem a teprve poté je možné sníst další malé množství jídla. To však neznamená, že bandáž nelze „přejíst“. Existují jedinci (a není jich málo), kteří systematicky zvětšují velikost porcí, jídlo neodvažují, a tím žaludek postupně roztahují. 

 

Při přejídání se často dochází k nepříjemnému zvracení a dalším komplikacím. Největším problémem pak může být nárazové přejedení se, kvůli kterému žaludek tlak nevydrží a „praskne“. Bandáž se také vlivem nedodržování přísných pravidel může do žaludku zaříznout, jako prstýnek do oteklého prstu, a závažně ho poškodit. 

 

Před samotným zákrokem probíhá předoperační vyšetření, kterého se účastní chirurg, internista, gastroenterolog, dietní sestra a psycholog. V momentě, kdy každý člen týmu pacienta vyšetří a s výkonem souhlasí, se může operace provést.

 

Před operací musí pacienti bezpodmínečně redukovat několik kilogramů a zaběhnout se v pravidelném stravovacím a pohybovém režimu. Po bandáži pak mohou pár týdnů pít a jíst jen tekutou stravu a po uplynutí této doby až do konce života budou každičké jídlo plánovat a vážit. Bandáž tedy není výhrou na celý život, ale těžkou prací, která je doprovázená váhami na potraviny, lékařskými kontrolami, kalorickými tabulkami a pečlivým každodenním plánováním každého sousta.

 

Pokud jste relativně zdraví, můžete se hýbat a vyloučit z jídelníčku nezdravé kalorické potraviny, udělejte to. S bandáží si pacienti už nikdy nedají v restauraci dobrou večeři, při jídle nesmějí v žádném případě pít, ale také riskují časté nevolnosti a potíže, související s cizorodým tělesem v břiše. Bandáž zkrátka není „na parádu“ (jako třeba liposukce), ale pro záchranu zdraví a života.

 

 

Autor: Veronika Staňková