Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

I plevel může léčit

Kdo se někdy staral nebo stará o zahradu moc dobře ví, jak je plevel obtížný. Roste tam, kde ho nechceme a zbavit se ho je není vůbec jednoduché. Málokdo ale ví, že plevel má i úžasné léčivé vlastnosti. Přírodní lék tak máte nadosah a úplně zadarmo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pořiďte si domácí bylinkovou lékárničku!

Máte občas potíže s trávením? Zkuste anýz!

Proklatě dlouhé léto

 

Pampeliška
Tato rostlina je jedním z největších přírodních zdrojů beta - karotenu (z něhož se v těle tvoří vitamín A). Také je bohatá na bílkoviny, minerální látky, vitaminy a esenciální mastné kyseliny. Každá část pampelišky - od kořínků ke květu - je jedlá. Při dlouhodobém užívání zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému a jater, pozitivně působí na zažívání, a vzhledem k jejím močopudným vlastnostem pomáhá čistit ledviny. Pampeliškový kořen působí jako mírné projímadlo, takže čaj z něj je nedrastickým prostředkem proti zácpě a zvyšuje schopnost organismu vstřebávat železo z potravy i z doplňků, a může proto pomáhat v některých případech chudokrevnosti. Podle nedávné výzkumů může mít pampeliška svou cenu i v léčbě rakoviny.

Příprava pampeliškového čaje
K přípravě použijte sušený sekaný kořen nebo listy. Šálkem velmi horké vody přelijte 1 až 2 lžičky léčivky a nechte 15 minut vyluhovat. Čaj z pampelišky může být také namíchán s jinými léčivkami, například s lékořicí, a oslazen medem. Pampeliška je také zdravá potravina. Listy i květy jsou chutné dušené jako špenát, syrové nahořkle listy se mohou přidávat do zeleninových salátů. Z listů pampelišky lze extrahovat šťávu, kořeny je možno upéci a použít k přípravě nápoje, který nahradí kávu (bez stimulujícího účinku kofeinu).

Kopřiva dvoudomá
Kořeny a listy kopřivy jsou bohaté na železo, vápník a vitamíny A a K. V lidovém léčitelství se kopřiva využívá na trávicí obtíže, jako podpůrný přípravek při léčbě diabetu či k léčbě chudokrevnosti. Rovněž se doporučuje šlehat revmatické klouby staršími čerstvými kopřivami. Usušená kopřivová nať ztrácí svědivý účinek stejně jako zahřáté výtažky z čerstvé kopřivy. Svědivý účinek si však zachovávají lihové extrakty z čerstvé natě. Zevně lze kopřivovou nať použít v nálevu na obklady a omývání na špatně se hojící rány. Má protizánětlivý a hojivý účinek, je proto vhodná na drobné popáleniny, proleženiny či odřeniny. Je dobrá také k omývání vlasů, zejména mastných. Vnitřně se kopřiva užívá ve formě nálevu – čaje, který je vhodný pít při poruchách výživy a ke zvýšení regenerace tkání, jelikož působí povzbudivě a tonizačně nejen na metabolismus, ale i na fyziologické funkce organismu. Kopřiva také působí močopudně a antisepticky, proto je vhodná na záněty močových cest, při zvýšené tvorbě kyseliny močové a při tvorbě močových kamenů. Zastavuje krvácení a snižuje hladinu krevního cukru. Pomáhá i při zánětech horních cest dýchacích.

Příprava kopřivového čaje
1 čajová lžička sušených kopřiv se zalije 250 ml vařící vody. Nechá se 10 minut vyluhovat v přikryté nádobě a poté se scedí. Kopřivový čaj se pije 1 krát denně, vlažný a připravuje se vždy čerstvý. Užívání kopřivového čaje není vhodné pro děti.

 

Speciálním využitím kopřivy jsou očistní pitné kúry k pročištění organismu a odstranění škodlivých látek. K těmto kúrám se připravuje nálev z čerstvých mladých kopřiv. Očistná kúra by měla trvat 3 týdny.
Příprava nálevu z čerstvých kopřiv: svazek mladých kopřiv se zalije 1 litrem vařící vody, nechá se vyluhovat v přikryté nádobě a poté se scedí. Tento nálev se popíjí během celého dne. Čerstvé mladé kopřivy lze využít také k přípravě pokrmů. Z mladých listů lze připravit špenát nebo je přidat do velikonoční nádivky či jarních polévek.

Lopuch
Sbírá se především kořen a to buď na podzim nebo na jaře. Koncem léta se sbírají semena a listy. Kořen obsahuje především polysacharid inulín, složky silně fytoncidní(rostlinné antibiotikum) a fungicidní (látky proti růstu hub a plísní). Dále obsahuje sliz, třísloviny, silice, minerální látky, hořčiny a minerální soli. Rostlina jako taková podporuje látkovou výměnu a patří k nejlepším přírodním léčivům v dermatologii. Je močopudná, podporuje činnost ledvin, odstraňuje z těla zplodiny a podporuje růst vlasů. Lopuch podávaný v prášku posiluje organismus a užívá se při rekonvalescenci. Při vypadávání vlasů pomáhá lopuch jako silný odvar nebo tinkturu, která se vtírá do suchých, umytých vlasů. Čerstvé  naklepané listy se pokládají na špatně se hojící rány a semeno je výborným prostředkem na žaludeční potíže.

Příprava lopuchového oleje

Očistěte čerstvý lopuchový kořen, omyjte, jemně oškrábejte, nakrájejte se na malá kolečka a vložte do lahve s uzávěrem. Na 100 g lopuchu použijte 180g oleje (slunečnicový, arašídový nebo olivový). Směs nechte minimálně 10 dní vyluhovat a každý den protřepávejte. Při přípravě tinktury použijte stejný postup jako u oleje, s tím rozdílem, že zalijte kořen 60-85% lihem nebo slivovicí.


Autor: Monika Kuželová