Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Nejste ve své kůži? Jeďte do lázní.

Potřebujete se dát do kondice, předejít nemocem nebo jednoduše dobít baterky? Pak nemusíte nikam daleko, zůstaňte v Čechách a navštivte některé z tuzemských lázní. Existuje jich několik, stačí si vybrat to správné místo, kde vám pohladí duši a tělo přesně podle vašich potřeb.

 

Lázně Luhačovice

 

Lázně Luhačovice leží na jižní Moravě v malebném údolí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Patří mezi čtvrté největší lázně České republiky. Když se sem vydáte, dýchne na vás neopakovatelná atmosféra s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Domy jsou tu malebně zdobené v duchu lidové valašské architektury. Vybrat si můžete lázeňský a relaxační pobyt, wellness & beauty pobyt nebo speciální kúru pro diabetiky či antistresový program. Pokud potřebujete zregenerovat záda nebo klouby, pak se vydejte také do Luhačovic. Patříte-li navíc mezi vyznavače cykloturistiky můžete si tu ve volných chvílích přijít na své, neboť kopcovité okolí města je ideálním místem nejen pro cykloturistiku, ale i další sporty.

 

Lázně Bělohrad

 

Poklidné městečko Lázně Bělohrad se stodvacetiletou tradicí je zasazeno do malebné podkrkonošské krajiny, nedaleko od lyžařských tratí a pěších stezek Krkonoš. Léčebná část Anenských slatinných lázní se specializuje na léčbu a rehabilitaci při potížích pohybového aparátu. Lázeňský resort Tree of Life (Strom života), který je součástí Anenských slatinných lázní nabízí komplexní péči, která se pecializuje na rekondiční a rehabilitační terapii a wellnessové aktivity. Zabavit se můžete i v blízkém okolí, které nabízí řadu aktivit, jako tenisové kurty, tenisovou halu, profesionální minigolfové hřiště, cyklostezky, tratě pro orientační běh, krytý bazén a v zimě i upravené tratě na běžky. Daleko není ani do Dvora Králové s proslulým safari.

 

Lázně Aurora

 

Lázně Aurora se nacházejí na západním okraji jihočeského města Třeboně v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět. Lázeňství v Třeboni je už odedávna spjato s přírodním léčivým zdrojem, a to rašelinou, která se tu hojně nachází. Právě rašelina nebo-li slatina je využívána při léčbě poruch pohybového aparátu, revmatických chorobách, poúrazových a pooperačních stavů a k celkové rekondici těla a psychiky člověka. Kromě procedur vám lázně mohou nabídnout také fitness centrum a bazénový komplex Aqua Viva s plaveckým bazénem se slanou vodou, parní kabinou, saunou, soláriem, floatingem, squashem a dalšími vodními atrakcemi, jako je například divoká řeka, perličková masážní lavice, hydromasážní stěny, chrliče vody, vodní hřib, 40 m dlouhý tobogán a whirlpooly. Centrum Aqua viva je přístupné nejen hostům Lázní Aurora, ale i veřejnosti.

 

Lázně Teplice

 

Lázně Teplice v Čechách patří k lázním s nejdelší tradicí. Zdejší termální prameny byly využívány již ve 12. století a právě rozvoj lázeňství proměnil Teplice ve významné středisko, které se může pochlubit honosnými lázeňskými domy a nádhernou architekturou. Léčí se tu především onemocnění pohybového ústrojí a cévní, nervové a duševní onemocnění, stavy po operacích, závislosti na různých návykových látkách a kožní problémy. Kromě léčebných terapií tu můžete absolvovat relaxační a regenerační pobyt, který vás vrátí do kondice, jste-li vyčerpaní například ze zaměstnání apod. Špičkovou péči poskytují čtyři lázeňské domy, a to Císařské lázně, Lázeňský dům Beethoven, Kamenné lázně a Nové lázně.