Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Vliv kamenů na zdraví a náladu

Drahé kameny mají různé energetické vzorce, které údajně na člověka působí a dokáží ovlivnit jeho náladu i zdraví. Podívejte se, co který kámen dokáže a zkuste jejich magickou moc.

Ametyst
– většinou je zbarvený do fialova
Chrání před zlými sny, pomáhá při nervozitě a poruchách spánku, posiluje rodinná pouta a vůli k životu, dodává vitalitu.

Křišťál - je bezbarvá odrůda křemene
Uvolňuje energetické bloky, posiluje vůli k životu, odrušuje zemské záření (proto se musí neustále nabíjet a vybíjet), dodává sebevědomí a sílu, přináší světlo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Horké kameny

Vyzdobte si byt kameny

Léčivé doteky aneb tajemství masaží

 

Růženín - je průsvitná odrůda křemene s růžovou barvou
Kámen lásky a přátelství, posiluje smysl pro krásu, pomáhá léčit duševní zranění a chrání před nimi, jakož i před falešnými přáteli, poskytuje oporu, pomáhá překonávat zklamání, odrušuje záření počítačů, neutralizuje podzemní vodní toky a smog.

Chalcedon – šedá, šedozelená nebo šedomodrá odrůda křemene
Pomáhá proti melancholii, uvolňuje zábrany, podporuje výmluvnost, potlačuje trému, chrání před koktáním, posiluje asertivitu.

Oranžový kalcit – oranžově zbarvený kámen
Posiluje životní stabilitu, dodává sebedůvěru, optimismus, radost ze života a životní energii, harmonizuje.

Fluorit – jeho barva je různá, od bezbarvé a po fialovou, zelenou, vínově žlutou, modrou, hnědou a černou
Usnadňuje nové začátky, podporuje učení a soustředění, probouzí v člověku smysl pro pořádek, pomáhá proti strachu ze zkoušek, odbourává stres.

Jadeit – bývá světle zelený, bílý, šedý, nebo červený
Pomáhá při úzkostech, posiluje sebevědomí, odbourává stres, dodává harmonii a vyrovnanost, přináší zdar v různých jednáních; kámen štěstí, symbol dlouhého života.

Labradorit - šedý až černý kámen s příměsí modré a žluté
Zmírňuje citlivost vůči změnám počasí, tlumí výbuchy vzteku, potlačuje egoismus, „vylaďuje“ duši, uklidňuje, mírní návaly emocí.

Selenit – k vidění je bílý, oranžový, modrý, hnědý, zelený
Dodává myšlenkám křídla, má omlazující účinek, zklidňuje zjitřené nervy, uvolňuje bloky, pomáhá během klimakteria a činí člověka krásným.

Aventurin – nejčastěji bývá zelený, ale vyskytuje se také v oranžové, hnědé, žluté, modré, nebo šedé
Působí proti depresím, harmonizuje, přináší radost, dodává odvahu, posiluje cílevědomost, radost ze života a vyrovnanost.


Autor: Monika Kuželová