Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Netradiční relax

Odpočívat můžete různě, ale co třeba zkusit relaxovat v solné jeskyni, v páře nebo v místnosti, kde teplota dosahuje -110°C? Nevěřili byste, jak pozitivně tyto terapie působí na lidský organismus.  Zkuste to také.

 

Kryoterapie

 

Je to taková sauna naruby. Postačí pobýt v -110°C až -160°C a váš organismus se díky působení mrazu pročistí a ozdraví. Pomáhá rychleji hojit úrazy a záněty, zlepšuje psychickou i fyzickou kondici (u mužů dokonce i potenci) a působí preventivně proti předčasnému stárnutí. Také podporuje hubnutí, mírní celulitidu a zbavuje tělo toxických látek. Účinky se začínají projevovat při čtvrté léčbě mrazem přičemž minimální délka terapie je 10 návštěv. Kryoterapie je vhodná pro lidi, kteří chtějí zlepšit svou kondici, ulevit od bolesti, zjemnit vzhled své pomerančové kůže, zotavit se po úraze nebo jednoduše chtějí zbavit své tělo toxických látek. Rozhodně ale není vhodná pro těhotné ženy, jedince s onemocněním srdce, vyšší tlakem a trpící klaustrofobií.

 

Co vás čeká

 

Před vstupem do polaria absolvujete měření tlaku a krátké vyšetření a po něm se zahřejete dvacetiminutovou chůzí na trenažeru. Nemusíte se bát, na suchý mráz si budete pomalu zvykat ve vyrovnávací komoře. V samotném polariu pak neležíte, ale neustále se pohybujete – chodíte stále dokola.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víte, jaký typ jste zákazníka?

Jak nakupujete, tak i žijete.

Citrusy a hubnutí.  

 

Pára

 

Funguje na podobném principu jako klasická sauna, liší se však nižší teplotou (mezi 43°C  – 46 °C) a mnohem vyšší vlhkostí. V moderních welness centrech  najdete aromapáry s různými vonnými esencemi, které pobyt jen zpříjemní. Pára zlepšuje imunitu, otužuje organismus, prokrvuje končetiny a ozdravuje dýchací cesty. Ideální je pro astmatiky, jedince s chronickými dýchacími potížemi a špatnou imunitou. Rovněž zlepšuje akné, celulitidu, podporuje hubnutí a celkově zklidňuje. Do páry by neměli chodit lidé s nakažlivou nemocí a trpící na srdeční nebo cévní choroby.

 

Co vás čeká

 

Před stupem do páry je třeba, abyste se pečlivě umyli mýdlem. Samotný pobyt v páře by měl trvat 20 – 30 minut, který se střídá s ochlazením ve vlažné vodě. Celý proces by se měl opakovat 3x za sebou.

 

Solná jeskyně

 

10 až 20 pobytů v solné jeskyni vás údajně ozdraví až na půl roku a jedna seance vydá za 2 až 3 dny u moře. Teplota v jeskyni se pohybuje těsně nad 20°C. Pobyty se doporučují alergikům, astmatikům, lidem s nervovými problémy a vyšším tlakem a dokonce i dětem. Nevhodná je pro lidi s akutním virovým onemocněním, zvýšenou funkcí štítné žlázy a nízkým tlakem.

 

Co vás čeká

 

Stačí si lehnout na lehátko, zabalit se do deky, dýchat 45 minut vzduch nasycený minerály a relaxovat. V některých studiích můžete dokonce poslouchat i meditační hudbu a pozorovat efektní hru uklidňujících světel.