Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Tak trochu jiné masáže

Klasické masírování zad za pomoci nejrůznějších vonných olejů asi znáte, ale co zkusit něco nového? Co třeba masáž, která vám dokáže „vyvětrat“ hlavu, zbavit bolestí zad a kloubů nebo masáž, jež vám poskytne rozkoš a dokonale uvolní všechny části těla? Prozradíme vám, jaké nevšední zážitky můžete při těchto rituálech čekat a jak a v čem vám pomohou.

 

Dornova metoda a Breussova masáž

 

Dornova metoda a Breussova masáž patří mezi nejúčinnější pomocníky při bolestech zad a kloubů. Pokud tedy potřebujete víc než jen polaskat smysly, pak je rozhodně zkuste. Obě techniky dokáží nenásilnou formou a neuvěřitelně rychle srovnat rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost.

 

Tantrická masáž

 

Co to vlastně je tantrická masáž? Tantra má kořeny ve staroindických kulturách, které si vážily a přijímaly sexuální přirozenost člověka. Podporuje a uctívá všechno, co patří k člověku. Tantra masáž ovšem nepředstavuje sexuální spojení, ale „pouze“ oslovuje ducha, sexuální spiritualitu a dokonale uvolňuje všechny části těla. Tantrickou masáž navíc můžete absolvovat sami nebo v páru. Každému jedinci by měla udělat blaho na duši i na těle a prospět svojí silně relaxační formou k načerpání nové životní síly. Tantrická masáž je kromě jiného přizpůsobena potřebám mužského i ženského těla a ve způsobu masírování se liší.

 

Masáž pro muže

 

Během této masáže je úkolem masérky nejprve muži prohřát svaly celého těla. Poté následuje olejová masáž, při které jsou důkladně promasírovány svaly na zádech a nohou a také se odblokuje napětí na hrudi. Po dokonalém uvolnění přichází na řadu masáž pohlaví a prostaty. Masáž může být ukončena tantrickým způsobem, kdy dochází k jemnému proudění energie v těle nebo klasickým způsobem vyvrcholení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chcete být šťastnější? Vstávejte dříve.

Síla dotyku.

Škola praní.

 

Masáž pro ženy

 

U ženy probíhá uvolňující tantrická masáž celého těla za pomoci teplého pannenského oleje. Tělo se prohřívá a zároveň hýčká jemnými předměty (kožešina, peří, hedvábí apod.). Pak následuje olejová masáž teplým vonným olejem obsahující přírodní silice (levandule, skořice, pomeranč, růžové dřevo atd.). Po dokonalém uvolnění následuje masáž za pomoci jemných doteků v oblast pozadí, stehna a třísel. Pocítíte tak rozkoš, která vás nikam netlačí a není podmíněna dotekem na pohlaví, neboť se masáž provádí pouze v jeho okolí. Přímá masáž ženského přirození se jmenuje JONI a provádí se jen na zvláštní přání.

 

Masáž pro pár

 

Jedná se o silně relaxační masáž celého těla teplým olejem. Během masáže se ve vás střídají pocity hluboké relaxace s pocity vzrušení, necháváte se unášet exotikou, vůní, hudbou a doteky, které se provádějí prostřednictvím hedvábných šátků, peříček, štetců, kožešiny apod. Poté následuje důkladná a propracovaná masáž celého těla teplým olejem. Budete-li chtít, po dokonalém uvolnění těla může následovat masáž intimních partií. Vrušení z masáže pak můžete dosdílet společně ve dvojici se svým partnerem a nebo každý zvlášť s masérem či masérkou.


Indická antistresová masáž hlavy champi

 

Tato masáž se týká pouze hlavy, obličeje, krku, ramen a horní části paží. Přesto dokáže přinést tělu i mysli nevídané uvolnění. Dostane vás do úžasného klidu a umožní vám se po dlouhých týdnech pořádně vyspat a zažít pocit, že máte v hlavě konečně „prázdno“. Ulevuje totiž od napětí a každodenního stresu speciální masážní technikou. Velmi problematickou partií je právě krční páteř, která trpí nedostatkem pohybu v kombinaci dlouhodobě strnulou polohou hlavy. Uvolnění jí přináší právě masáž champi. Zbaví vás fyzického i psychického napětí, nervozity, pocitu vyčerpanosti, deprese a tísně. Bolesti hlavy se zmírní, ztuhlost šíje, ramen a krku pomalu zmizí a uleví se i unaveným očím. Při pravidelné aplikaci si navíc výrazně zlepšíte kvalitu, hustotu a celkový vzhled vlasů, protože masáž prokrvuje pokožku hlavy a lépe tak vyživuje vlasové kořínky.