Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Máte volno? Udělejte si jednodenní wellness prázdniny!

Máte před sebou celý den, kdy může relaxovat a nemuset dělat třeba vůbec nic. Máme pro vás pár tipů, jak si skvěle zalenošit a hezky se rozmazlit, ke kterému se můžete vracet, kdykoli budete mít zase den volna.

Volno si každý z nás představuje jinak. Někdo vyrazí na celý den někam pryč, někdo by raději lenošil doma. Jestli se celý týden od rána do večera nezastavíte, určitě dáte alespoň na jeden den přednost tomu druhému.  Zabavte děti nějakým filmem nebo je dejte k babičce, a užijte si pořádný relax.

Vyspěte se do růžova
Budík nezvoní, pelíšek je vyhřátý a vás vůbec nic nenutí opustit vaše pohodlné útočiště. Toho se prostě musí využít. Přetáhněte peřinu přes hlavu a propadněte se do říše snu na neomezeně dlouho. Pokud jste spíše ranní ptáče a máte v sobě něco jako vnitřní budík, užijte si po dlouhé době postelové lenošení se vším všudy. Klidně i se snídaní, kterou by vám mohl třeba připravit partner.

Tip: Zůstaňte s partnerem v posteli celé dopoledne. Po slastném milování se dokonale a dá se říci úplně samo usíná. Teď totiž klidně můžete!

Vana plná voňavé pěny

Po vydatném spánku je koupel ideální. Proto zaplujte do koupelny, napusťte si vanu, přidejte pěnu nebo éterický olejíček třeba s vůní čokolády a ponořte se do domácí lázně. S sebou si vezměte krémovou horkou čokoládu jako dokonalého společníka, pak zavřete oči a nasávejte oblaka vůně.

Dnes se na dietu nehraje
Máte chuť na tučný smetanový sýr, smažený sýr nebo třeba čokoládu se šlehačkou? Bez výčitek a hlavě s chuti si je naordinujte jako ozdravnou kůru, protože si ji jednoznačně zasloužíte.

Dělejte to, co vás baví (klidně i vůbec nic)

Držíte se hesla, že bez rozdělaného úkolu se neutíká? Souhlasíme, proto byste měla dotáhnout do konce dnešní lenošení. Přeci nechcete mít mínusové body hned na začátku nového týdne!

Zapalte svíčky, uvařte si dobrý čaj nebo si nalijte skleničku, probírejte se fotkami z prázdnin nebo se třeba na internetu poohlédněte po nových kouscích do vašeho šatníku. Nic nám ženám nevylepší náladu více, než myšlenka na to, že co nevidět vyrazíme do víru dění v něčem novém. A jestli máte doma děti, tak si s nimi třeba celý den hrajte. Už jste s nimi třeba někdy postavila pořádný bunkr z dek a peřin?

Přelouskejte knížku nebo mrkněte na romantiku
Vyštrachejte nenáročný román, který končí samozřejmě happyendem, a rozptylte realitu sladkou limonádou v podobě vášně a romantiky na papíře. Nebo si přečtěte dobrou detektivku, která vám nedovolí odtrhnout se od řádků, dokud nebudete vědět, kdo je vrah. V případě, že vám knížky moc neříkají, vsaďte na filmy. Vyberte si nějakou pořádnou oddechovku. Co třeba úžasná Reneé Zellweger jako Bridget Jonesová….?

 

Zdroj: Prima ŽENY

 

iPrima_zeny.jpg