Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Horké kameny

Toužíte si prohřát celé tělo, ospočinout si a zároveň dopřát úlevu svým bolavým svalům? Pak zkuste masáž horkými lávovými kameny, která vám vaše sny splní.

 

Co je to masáž „hot stones“

 

Jedná se o proceduru, při které se používají nahřáté lávové kameny. Mohou se pokládat na určitá místa na těle, nebo se svaly těmito nahřátými kameny přímo masírují. Nejlepší je, když se obě tyto meody kombinují. Cílem masáže je prohřátí podkoží a svalů.

 

Účinky

 

- relaxační

- prohřátí celého těla

- vyrovnání energií v organismu

- stimulace krevního oběhu a lymfy

 

Kdy se nedoporučuje

 

- při jakýchkoliv problémech s pokožkou

- při vysokém krevním tlaku

- během těhotenství

- při výskytu křečových žil

 

Druhy masáží za pomoci kamenů

 

Existuje více druhů masáží, které se provádějí nahřátými kameny, záleží na kultuře a tradici, ze které vycházejí. Lávové kameny se používají ve větší či menší míře při masážích čínských, tibetských, japonských nebo indiánských.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak reklamovat dárky

Jsou slevy ve výprodejích skutečně výhodné?

15 rad, jak přežít kocovinu

 

Japonská masáž

 

Patří mezi nejstarší východoasijské masáže vůbec. Teplé kameny se přikládají na břicho k podpoře trávení, ale i stimulaci akupresurních bodů. Japonci dokonce věří, že jeden dotyk horkým kamenem nahradí deset doteků rukou.


Havajská masáž – Lomilomi

 

Léčitelé na Havaji ohřívají hladké vulkanické kameny v ohni a potom je, zabalené do listů s obsahem ricínového oleje, přikládají na tělo v místě bolesti nebo křeče. Tradiční havajská masáž Lomilomi používá horké lávové kameny o teplotě 45°C – 65°C, kterými se tělo masíruje tak, aby se odstranily svalové bloky a v organismu se rozproudila energie.

 

Thajská masáž

 

Tato masáž spojuje olejovou masáž celého těla spolu s masáží horkými lávovými kameny. Lávové kameny svou vybrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, uvolňují zatuhlé svaly a ve spojení s příjemnou vůní olejů působí blahodárně na vaši mysl. Vůni oleje si vybíráte sami. Můžete zkusit aroma kávy, santalu, růže nebo zeleného čaje. Během této masáže se střídá čistá thajská masáž, při které se po těle roztírá olej a uvolňují svaly speciálními tahy s masáží horkými kameny. Celá procedura je zakončena v sedě masáží šíje a hlavy.