Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Dopřejte si rituály krásy

Každodenní stres se už skoro stal synonymem života 21. století. Odkládat hezké věci kvůli „teď nemám čas“ je ale slabé alibi. Kdo chce, hledá způsob, a kdo nechce, vždycky si důvod najde. Způsobů, jak se dostat do psychické a fyzické pohody, je mnoho a na každého funguje něco jiného. Ale platí, že začít musíme nejdříve sami u sebe. Vyberte si třeba jeden večer v týdnu, který bude jen váš, a zasvěťte ho pečujícímu rituálu. Tělo vám poděkuje a pokožka bude vyprávět příběh vaší krásy. 

Koupelová aromaterapie

Až přijdete domů po dlouhém pracovním dni, zamiřte rovnou do koupelny. Napusťte vanu horkou vodou, přidejte několik kapek vonného oleje a ponořte se do voňavé lázně. Vůně jsou propojeny s emocionální pamětí, navodí ve vás pocit štěstí, klidu a spokojenosti. Oddejte se jim.

Na vlas krásná
Také vlasy o nás vypoví více, než si myslíme. Pokud jsou vaše vlasy příliš namáhané, denně je žehlíte nebo nosíte stažené do culíku a máte pocit, že jim něco chybí, je čas na regenerační kůru. Do vlhkých vlasů vmasírujte vyživující bázi a nechte ji několik minut působit. Navraťte vlasům jejich lesk. Jemnou masáží dáte odpočinout i vlasové pokožce. Nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud vlasy ještě na deset minut zabalíte do teplého ručníku.

Uzamkněte půvab do pokožky
Krásná a zdravá pokožka je naší vizitkou. Kůže nás nejen chrání, ale i reprezentuje. Můžeme z ní vyčíst mnohé, i starosti. Proto je potřeba o pokožku celého těla pečovat pravidelně a vpisovat do ní jen to krásné. Sáhněte po kvalitní hydrataci, třeba té od Indulony, nabízí všestrannou péči o celé tělo. Pokud dáváte přednost jemnějším texturám, volte tělová mléka. Vyzkoušejte i trochu jiné než běžné vůně. Rozvoňte pokožku s tělovými mléky Indulona meruňková, olivová či měsíčková. Pokud vás trápí suchá pokožka, dopřejte jí intenzivní hydrataci s tělovými krémy Indulona.

Speciální péče o nohy
Nohy – tak často na ně zapomínáme, a přece by si zasloužily dennodenní pozornost. Věnujte jim ji alespoň během pečujícího rituálu. Ponořte je do horké bylinné koupele a nechte je odpočinout. Dejte jim dávku důležité regenerace s pomocí krému (např. Indulona ochranná na nohy je obohacena o kyselinu boritou a působí tak preventivně proti bakteriím a plísním). Přípravky na nohy pečují o velmi suchou pokožku a zrohovatělou kůži na chodidlech. Hydratují, ošetřují, změkčují a zacelují praskliny. Vracejí nohám jejich krásu.

Poslední tečka a ranní hedvábí
Tou poslední tečkou dne, která zaručí i krásné ranní překvapení, je péče o vaše ruce. Je jen na vás, zda budou hedvábným pohlazením, nebo drsnou upracovanou zprávou o náročném dni. Natřete ruce krémem, ideální možností je tradiční krém Indulona Original, jeho hutnější konzistence bude o pokožku vašich rukou pečovat po celou noc. Vklouzněte do jemných bavlněných rukaviček, do rána ruce získají hedvábnou jemnost.

Užijte si svůj čas. Protože: Co si budete pamatovat? Že jste se odbyla sušenkou v metru, nebo že jste si našla chvilku sama na sebe?