Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Zbavte tělo škodlivých látek!

Odstraněním toxických vlivů se do organismu vrací schopnost autoregulace, snižuje se neklid a chaos, vrací se harmonie. Odstranění škodlivých toxinů se nazývá detoxikace a vytváří logické a konkrétní spojení mezi tradiční čínskou medicínou a medicínou západní.

Co jsou to toxiny?
Toxiny jsou vlivy narušující rovnováhu v našem organismu, a tím i jeho samočisticí procesy. Lze je rozdělit do několika skupin:

- toxické látky vyskytující se v životním prostředí - chemikálie, radioaktivita, apod.
- chemické toxiny, které se do organismu dostávají z léků, kouřením, narkomanií aj.
- toxiny vznikající z potravin - metabolity, potravinová aditiva apod.
- psychické toxiny – emoce, stres, úzkosti aj.
- toxiny předávané na základě dědičnosti – zejména z těla matky na vyvíjející se plod
- mikrobiální toxiny – viry, bakterie, infekční ložiska aj.

Jaké jsou metody detoxikace organismu?
Je nezbytné vědět, jaké jsou zdravé metody detoxikace. Některé detoxikace organismu totiž působí bolestivě, nebezpečně a hlavně neefektivně. Např. projímadla, nekvalitní výrobky z Aloe Vera, amatérsky prováděný výplach střev aj. Mezi bezpečné a účinné metody detoxikace patří profesionálně provedený výplach střev nebo výrobky pro detoxikaci organismu. Nejmodernějšími detoxikačními prostředky jsou produkty, které obsahují soubor vitamínů, minerálů a bylin.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z hladu můžete přibrat

Dehydratace - letní strašák

Buďte zásadoví a zhubnete!

 

V čem je detoxikace organismu prospěšná?
Detoxikace organismu může být přirovnána k jakési vnitřní hygieně. Stejně jako si myjeme ruce, tělo a čistíme zuby, měli bychom se věnovat i očistě vnitřního prostředí svého těla. Proto by měla být detoxikace samozřejmým, průběžným a neustálým procesem. Detoxikace je vhodná zejména v jarních měsících pro pročištění organismu po zimním období. Právě v zimě se do těla dostává velké množství škodlivých, toxických látek. Detoxikace organismu je tak běžným prostředkem, který naše tělo omladí, zbaví přebytečných látek a toxinů, které zatěžují organismus a dodává nám více energie, a tím také podpoří organismus při případném hubnutí přebytečných kil.

Jak může detoxikace organismu ovlivnit naši kondici a také hubnutí?
Hlavní důvod, proč je detoxikace organismu nezbytná je, že naše trávicí ústrojí, stejně jako u všech savců, je přizpůsobeno na konzumaci potravy v syrovém, neupraveném stavu. Aby se prodloužila trvanlivost potravin, musí se do nich přidávat konzervační látky, na které náš trávicí systém není zvyklý. Některé dokážeme zpracovat, ale některé se usazují - konkrétně v játrech, ve střevech, v mezibuněčných prostorách nebo v tukových buňkách.

Následky:
Játra
Zvýšení zátěže jater toxiny může vést ke zpomalenému metabolismu → tělo spaluje méně kalorií, hubnutí je obtížnější.

Střeva
Zanesení střev vede ke sníženému vstřebávání vitamínů a minerálů, k plynatosti, zácpám a zanášení krevního oběhu toxickými látkami.To samo o sobě nadváhu způsobit nemusí, nicméně samotné nánosy v trávicím systému (především zbytky špatně strávené bílé mouky) mohou vážit až 10kg. Když se zbavíte alespoň 3-4 kg, určitě to bude dobrý začátek hubnutí.

Mezibuněčné prostory
Usazování toxinů a solí v mezibuněčných prostorách jde ruku v ruce s nadměrným usazováním vody v těle.

Tukové buňky
Usazování toxinů v tukových buňkách = obtížnější spalování tuku, neboť přítomnost toxinů v buňce znamená její sníženou funkčnost.

Pokud provedeme detoxikaci organismu, všech uvedených problémů se zbavíme, budeme se lépe cítit a i hubnutí půjde mnohem snadněji.

Je potřeba při detoxikaci dodržovat zásady správného stravování?
Smyslem detoxikace organismu není jen používat vitamíny a doplňky stravy, ale změnit také svůj jídelníček, začít cvičit, jednoduše změnit svůj životní styl. Jen tak může být detoxikace nejúčinnější. Některé potraviny jsou schopny detoxikaci podpořit a toxiny na sebe navázat. Zde je výčet těch nejzákladnějších, ale jistě by se našly i další: artyčoky, avokádo, červená řepa, česnek, jablka, kiwi, mořské řasy, řeřicha, švestky, brukovitá zelenina (zelí, kapusta, špenát, květák, brokolice), vojtěška, chřest, banány, otruby. Aby měly prostředky k detoxikaci správné účinky, je potřeba se vyhnout stravě, která organismus zatěžuje. Je potřeba omezit cukry, přesolená jídla, bílé pečivo a vepřové maso.

Je potřebná voda během detoxikace organismu?
Nedílnou součástí detoxikace je i voda, která slouží k odplavení škodlivých látek. Je velmi důležité užívat větší množství vody k jakémukoliv prostředku pro detoxikaci organismu. Vypít bychom měli alespoň 2 litry tekutin denně, nejlépe obyčejné vody, kterou mimo jiné potřebujeme také při efektivním hubnutí.

Proč se mnoha lidem nedaří zhubnout?
Ani dostatek vůle a vytrvalosti nemusí vést k efektivnímu hubnutí. Proč tomu tak je? Důvodem je, že se většinou nezaměřujeme na další důležité kroky, které je potřeba udělat: detoxikaci organismu, srovnání metabolismu, zmírnění kyselosti v těle, dovyživení organismu.


Zdroj: www.rady-hubnuti.cz