Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Co dělat, když vás trápí...

Pokud chcete být fit, musíte si ohlídat správný jídelníček s dostatkem vitamínů a minerálů, sportovat a být celkově aktivní. Zdravotní problémy rozhodně nepodceňujte a případně vyzkoušejte i alternativní metody.

...zničené vlasy

Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na vitamíny skupiny B (listová zelenina, ryby, obiloviny) a na zinek (hovězí maso, játra, plody moře, ořechy).

Zkuste také
Pečujte o vlasy pomocí bylinek. Na zlepšení kvality vlasů jsou nejlepší zábaly z mladé kopřivy, heřmánku, měsíčku a šalvěje. Pomáhá i zábal z vaječných žloutků, medu a olivového oleje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tuky a jejich význam pro lidský organismus

Sacharidy - palivo a zdroj energie pro vaše tělo

Potraviny, které posilují imunitu

 

...menstruační bolesti

Do jídelníčku zařaďte potraviny, které obsahují železo (játra, fazole, hrách, hnědé mořské řasy), vápník (mléčné výrobky, vejce, chřest, brokolice, mandle) a hořčík (luštěniny, celozrnné výrobky).

Zkuste také
Skvělými pomocníky jsou bylinné čaje, ale i oleje a krémy vyrobené z kotryhelu, měsíčníku a meduňky. Menstruační bolesti tlumí i omega-3 mastné kyseliny z rybího tuku a lněného oleje.


...nedostatek energie

Do jídelníčku zařaďte potraviny s obsahem vitamínu C (citrusy, tmavě zelená zelenina, jahody, ananas, zelený pepř), omega-3 mastných kyselin (mořské ryby) antioxidantu koenzym Q10 (ořechy, maso, cereálie, olivový olej, brokolice).

Zkuste také
Ověřenými životabudiči jsou čistá voda a neslazené bylinné čaje z guarany, z indického ženšenu, yerba maté nebo třeba zelený čaj. K pitnému režimu přidejte spánek, pohyb na čerstvém vzduchu a nebojte se vystavit svoji tvář sluníčku.

 


...těžké nohy a křeče

Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na vitamíny skupiny B (arašídy, mandle, houby, slunečnicová semínka), vitamín D (vajíčka, ryby, mléčné výrobky) a E (sója) a na hořčík (celozrnné výrobky, artyčoky, špenát).

Zkuste také
Skvělým prostředkem jsou domácí lázně se střídavě telou a studenou vodou. Nohám uleví i osvěžující eukalyptové nebo citrusové oleje.


...nadměrná potivost

Do jídelníčku zařaďte potraviny s vysokým obsahem hořčíku (banán, datle, ostružiny) a vitamínu D (rybí tuk, houby).

Zkuste také
Proti pocení zabírá koupel a čaj ze šalvěje. Pomáhá i pití jablečného octa zalitého horkou vodou