Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Chcete být šťastnější? Vstávejte dříve!

Až budete příště v pokušení zaklapnout či posunout řvoucí budík, zkuste svou ruku zadržet. Podle nového výzkumu jsou totiž ranní ptáčata štíhlejší, zdravější a šťastnější než ti, kteří vstávají později. Vůbec nejhůře jsou přitom na tom sovy, jejichž ponocování do hluboké noci se podepisuje na jejich psychice i zdraví.

 

Skřivanů je více než sov

 

Vědci z univerzity v Roehamptonu zkoumali zdravotní a spací návyky téměř 1100 žen a mužů. Přibližně 13 procent z nich byli takzvaní skřivani. Ti vstávají před sedmou hodinou ranní a nevidí důvod přispat si ani o víkendu. Dětí noci, které se od pondělí do pátku vyhrabávají z postele těsně před devátou hodinou ranní a o víkendu spí, do kolika to jen jde, bylo šest procent. Zbývajících 81 procent se s dobou vstávání pohybovalo někde mezi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Výživové doplňky? Ano, ale...

Citrusy a hubnutí.

Proč nás bolí hlava.

 

Ranní ptáčata jsou štíhlejší

 

Výzkum ukázal, že ranní ptáčata mají oproti jiným skupinám nejmenší příznaky deprese a úzkosti. Častěji také pravidelně snídají, a to je důležité i pro štíhlou figuru. „I když jsou tyto vlivy na zdraví a štíhlost malé, jsou vysoce statisticky významné,“ prohlásil zástupce výzkumného týmu Dr. Jorge Huber. „Jste-li ale noční pták, ještě to nutně nemusí znamenat, že jste nešťastný člověk,“ dodal.
Podle Hubera nicméně zřejmě existuje i spojitost mezi pozdní hodinou uléhání do postele a zhoršenou kvalitou spánku.

 

 

Zdroj: ww.doktorka.cz