Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Aromaterapeutická masáž pro zdraví i krásu

Aromaterapeutická masáž patří mezí zvláštní druh relaxační masáže, která vás uvolní, zkrášlí a přitom dokáže léčit i různé nemoce a neduhy. Víte, v čem tkví její tajemství?

Co to je aromaterapeutická masáž
Aromaterapeutická masáž využívá vlastností 100% čistých přírodních éterických olejů k posilnění nebo uvolnění těla. Silice pronikají během masáže kůží do těla a zároveň se inhalují, čímž se spojuje požitek z vůně s ozdravnou silou doteku. Aromamasáž je účinnější než jakákoli jiná masáž právě díky silným terapeutickým účinkům silicových olejů. Silice prostupují pokožkou lépe než rostlinné oleje a během 20 až 30 minut se dostanou do krevního oběhu. Také jejich účinek na tělo a smysly trvá mnohem déle.

 

Účinek aromaterapeutické masáže:


1. Vůně vybrané silice může mít uvolňující či stimulační účinek na smysly a duševní stav. Vůně je totiž naším prvním vjemem. Nepříjemný pach nám muže způsobit až nevolnost a to během několika vteřin. Vůně je také blízce spjatá s pamětí a citovými reakcemi. Masáž proto může mít už jen kvůli samotné vůni pozoruhodný účinek.

2. Silice kombinované s masáží pomohou uvolnit stres a napětí svým účinkem na smysly, nervová zakončení a svaly.

3. Mnoho silic působí antibakteriálně a přináší úlevu určitým vnitřním stavům stejně jako kožním problémům nebo napomáhá jejich hojení.

4. Kombinace masáže a silic zlepšuje krevní oběh.

5. Kombinace silic a masáže je považována za stimulátor buněčného růstu kůže a dodává povrchu hladký vzhled tím, že urychluje odstraňování starých kožních buněk.

6. Silice kombinované s masáží napomáhají urychlit eliminaci odpadních produktů tělním lymfatickým systémem, který čistí a vyživuje tělo.

Vliv na pleť i duši:


1. Použití správné silice může normalizovat mastnou či suchou pleť. Mastý typ kůže: zkuste cedrovou, jalovcovou, citronovou, ylang-ylang. Suchý typ kůže: zkuste heřmánkovou, geraniovou, ze šalvěje luční, jasmínovou, levandulovou, nerolovou).

2. K uklidnění akné a jiných kožních vyrážek vyzkoušejte silici jalovcovou, heřmánkovou, cedrovou, eukalyptovou nebo levandulovou.

3. Ke zvýšení pružnosti pokožky a růstu nových kožních buněk vyzkoušejte silici levandulovou, heřmánkovou, měsíčkovou, jasmínovou, z kadidla, z čechřice vonné.

4. Celulitidu zlepší silice cypřišová, fenyklová, geraniová, jalovcová.

5. K odstranění pocitu apatie vyzkoušejte silici jasmínovou nebo rozmarýnovou.

6. K odstranění deprese vyzkoušejte silici heřmánkovou, jasmínovou, tymiánovou, bazalkovou, bergamotovou, ze šalvěje luční, kafrovou.