Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

5 rad, jak nastartovat hubnutí

Hubnutí či snižování hmotnosti, kdy se snažíme redukovat podkožní zásoby tuku, je cesta. Je to hrbolatá pěšina, na které leží spousta překážek a ze které vede mnoho slepých odboček. Abychom po takové křivolaké pěšině dorazili do cíle, je v první řadě potřeba udělat první krok a skutečně se na cestu vydat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vytvořte si vlastní tréninkový plán - zde je 8 tipů, jak na to!

Nesnášíte cvičení? Víme, jak to překonat!

Pozor na nadměrné cvičení!

 

Začít je těžké, i když mnohdy ne tak těžké, jako zůstat v cíli co nejdelší dobu (tzn. udržet redukovanou váhu). Pokud je pro vás největším problémem začít, zde je několik tipů, jak na to:


1. Srovnejte si to v hlavě – zamyslete se nad tím, zda vůbec chcete hubnout. Musíte? Chce to váš partner? Váš lékař? Proč by to tentokrát mělo vyjít? Poté, co dospějete k rozhodnutí, že hubnout chcete vy sami, a že to opravdu chcete, se dejte do práce.

2. Mějte plán – představte si hubnutí jako dlouhou cestu. Stanovte si na této cestě drobné cíle (redukovat 3 kilogramy je snazší představa i cíl, než redukovat rovnou kil 20!). Vymyslete si, jak se za dosažené úspěchy odměníte (ne posezením v cukrárně, ale třeba masáží či novým oblečením). Pokud nevíte, co přesně máte dělat, abyste nebloudili, nechte si poradit od odborníka.

3. Pořiďte si diář – a do něho si naplánujte nákupy i přípravu potravin, ale také pohybovou aktivitu. Jestliže se rozhodnete chodit 2x týdně běhat, dělejte to, i když se vám nechce. Nehledejte výmluvy, hledejte způsoby, jak to půjde.

4. Redukujte pokušení – zbavte se všech zbytečných lákadel. Nemějte doma žádné sušenky, čokolády, brambůrky, oříšky, cukr ani mouku. Zbavte se zásob alkoholu, a naopak napěchujte lednici zeleninou, ovocem, libovým masem, vejci i mléčnými výrobky.

5. Výchozí bod – nemyslete si, že se vám někdy bude chtít jít cvičit víc než právě teď. Nepředstavujte si, že večer nebudete mít chuť na víno a popcorn. Současný stav je výchozím bodem a s tím se smiřte. Proto nic neodkládejte, jednoduše nazujte tenisky a začněte. Když to neuděláte vy, nikdy se to samo od sebe nestane.

 

 

600x250_Jidelnicek_v2.jpg

 

Autor: Veronika Červenková