Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

5 domácích horkých drinků

Mrazivé dny a něco dobrého k pití na zahřátí. To je kombinace, která snad nikdy neomrzí. Když si ještě navíc přimyslíte praskající krb, příjemnou hudbu či film a bílo za oknem, jedná se jistě o představu ideálně stráveného odpoledne nebo večera. Zalít v hrnku pytlík s čajem vám sice moc práce nedá, ale ani vás to nijak zvlášť neuspokojí. Zkuste se odměnit něčím chuťově zajímavějším!

Máme pro vás recepty na domácí horké drinky plné chutí a vůní, jejichž příprava je rychlá a snadná. A ručíme za to, že po jejich vypití roztají i ti největší zmrzlíci!

Moštový svařák bez alkoholu

Co budete potřebovat na 4 hrnky: 800 ml jablečného moštu, 1 svitek skořice, 4 hřebíčky, 2 cm čerstvého zázvoru, 2 sáčky černého čaje, citron a jablko na podávání

Postup:
1. Mošt nalijte do hrnce a přidejte skořici a hřebíček.
2. Zázvor oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Přidejte ho do moštu.
3. Mošt přiveďte k varu a nechte 2 minuty vařit. Poté odstavte.
4. Do moštu ponořte sáčky čaje a nechte asi 3 minuty louhovat. Poté je vyjměte a mošt sceďte.
5. Svařený mošt rozdělte do 4 hrnků a podávejte s citronem a kousky čerstvého jablka, případně i svitky skořice místo lžiček.

Hot Toddy na bázi vodky

Co budete potřebovat na 1 sklenici: 4 cl vodky, 1-2 lžičky medu (podle chuti), 1 cl čerstvé citronové šťávy, 15 cl horké vody, 2-3 plátky čerstvého zázvoru, citron, hřebíček

Postup:
1. Do vhodné sklenice na horké nápoje přidávejte postupně všechny suroviny.
2. Důkladně promíchejte.
3. Dozdobte hřebíčkem zapíchaným v plátku citronu a podávejte.

Golden milk

Co budete potřebovat na 1 hrnek: 1 hrnek mléka (živočišného nebo rostlinného, např. mandlového), 1 lžíci čerstvé nebo 1 lžičku sušené mleté kurkumy, 1/2 lžičky mleté skořice, špetku kajenského pepře, 1 lžíci medu, 1 lžičku másla

Postup:
1. Do hrnce nalijte mléko, přidejte oloupanou čerstvou nebo sušenou mletou kurkumu, skořici, pepř a máslo a povařte asi 3 minuty.
2. Mléko přeceďte do hrnku a jakmile trošku zchladne, vmíchejte do něj med a ihned podávejte.

Svařené víno s whisky

Co budete potřebovat na 4 hrnky: 1/2 pomeranče, 1/2 citronu, 2 mandarinky, 75 g třtinového cukru, 3 hřebíčky, 1/2 tyčinky skořice, 1 bobkový list, 1 vanilkový lusk, 1 badyán, špetku muškátového oříšku, 75 cl červeného vína, 10 cl whisky

Postup:
1. Citrusy důkladně opláchněte.
2. Z pomeranče, mandarinek a citronu vykrájejte dužinu. Vymačkejte z ní šťávu a spolu se slupkami ji vložte do pánve. Vsypte cukr a nechte jej rozpustit.
3. Přidejte koření, zakápněte trochou vína a svařte, aby se všechny chutě a vůně uvolnily. Jakmile začne směs houstnout/sirupovatět, je hotovo.
4. Zbylé víno s whisky ohřejte a ochuťte kořeněným sirupem. Dozdobte sušeným ovocem (například sušeným plátkem pomeranče či citronu) a podávejte.

Horká čokoláda se sušeným chilli


Co budete potřebovat na 1 hrnek: 4 cl likéru Baileys Original, 10 cl horké čokolády, šlehačku, čokoládové vločky, marshmallow a sušenou chilli papričku

Postup:
1. Čokoládu ohřejte na slabém plameni a pro její zjemnění přidejte kapku mléka nebo smetany.
2. Do sklenice si odměřte 4 cl likéru Baileys a až bude čokoláda dostatečně horká, přilijte jej.
3. Navrch přidejte šlehačku, ozdobte čokoládovými vločkami, marshmallow a sušenou chilli papričkou, která podtrhne celkovou chuť.


Zdroj: Prima ŽENY

 

iPrima_zeny_v13.jpg