Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak uchovat letní úrodu až do zimy?

Na podzim a v zimě jsme ve výběru ovoce a zeleniny odkázáni na sezónní plodiny, mezi kterými není příliš rozmanitý výběr, nebo musíme sáhnout po plodech dovážených, a to často ze vzdálených exotických destinací. Přeprava ovoce a zeleniny přes půl planety s sebou nese spoustu nevýhod, od významné ekologické stopy, přes dozrávání pod lampami až po vyšší cenu. Výhodou je  pak pochopitelně celoroční dostupnost.
   
Na jaře a v létě - to je jiná písnička! V našich podmínkách dozrává spousta ovoce i zeleniny, můžeme se chodit pást na jahodové farmy, sklízet třešně v sadech, kupovat si lokální produkty, pokud je sami nemáme na zahrádce nebo na balkóně, a to všechno s vědomím, že sezónní a místní produkty prospějí nejen našemu zdraví, ale také ekonomice a ekologii.
   
Zatímco v zimě máme určitých druhů ovoce či zeleniny naprostý nedostatek, přes léto se naopak můžeme potýkat s nadbytkem - a pak trpět, při pohledu na kazící se plodiny, které jsme nestihli spotřebovat nebo zpracovat.
   
Jak si kousek léta uchovat do zimy tak, aby neutrpěla kvalita plodů ani vaše linie, se dozvíte zde:

Rajčata a papriky - sladká červená rajčátka patří společně s paprikami mimo sezónu mezi dražší položky, a proto by byla škoda vyhodit je. Pokud se Vám letos rozrostly příliš, zavařte si je do sklenic jako základ na lečo. Rajčata můžete spařit a oloupat, pokrájet na drobné kousky a máte  také hotový základ na rajčatovou omáčku do špaget, na rajskou nebo do polévky. Zeleninu naskládejte do sklenic, přidejte vodu se špetkou soli (či dalším kořením dle chuti a fantazie) a sterilizujte cca 20 minut při teplotě 80° C. Zavařovat můžete v troubě, mikrovlnné troubě nebo pomocí zavařovacího hrnce. Z rajčátek si můžete připravit domácí kečup podle některého z návodů na internetu.

Meruňky - meruňky jsou vhodné na přípravu kompotů i marmelád. Mražení se příliš nevyplatí - plody pak zhnědnou a velmi změknou. Pokud chcete meruňky přece jen zamrazit, je vhodné je rozmixovat na pyré a pochutnat si na nich jako na meruňkové dřeni. Při zavařování v troubě postupujte tak, že naplníte sklenice, zalijete je vroucím nálevem a uzavřete. Naskládejte je na plech s vyšším okrajem, do kterého nalijete cca 3 cm horké vody. Troubu předehřejte na 150°C, spodní i vrchní ohřev, vložte plech se sklenicemi a zahřívejte je 15 min. Po této době přepněte na spodní ohřev, snižte teplotu na 100° C a ohřívejte dalších 20–25 min. Po zavaření vyndejte sklenice a otočte je na utěrce dnem vzhůru.

Jahody, maliny, rybíz - bobule se hodí na uchování v mrazáku. V zimě pak jednoduše mražené jahody či maliny vyndáte a můžete je rovnou servírovat na teplou ovesnou kaši nebo na palačinky. Užít si je také můžeme v podobě marmelády, sirupu či kompotu.

Jablka a hrušky - tyto druhy ovoce si doslova říkají o kompotování. Zavařovat je lze jen tak, jak jsou, nebo si vyhrajeme s kořením - jablka i hrušky si rozumí se skořicí, hřebíčkem nebo badyánem.  Při přípravě kompotů, marmelád a sirupů se snažte použít co nejmenší možné množství cukru nebo to letos zkuste úplně bez něho.

 

 

Autor: Veronika Červenková