Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Vánoční rohlíčky - zdravě i nezdravě

Zná je každý a patří k nejoblíbenějším vánočním kouskům. A taky se dají udělat různě.

I když se pečou asi v každé rodině, určitě nejsou všude stejné. Někde přidávají do těsta vlašské ořechy, někde mandle, ale vynikající jsou, i když ořechy nahradíte vločkami. Pohrát si můžete i s tvarem. Někdo má rád rohlíčky hezky buclaté, jiný zase tenoučké, dají se tvarovat ručně nebo si můžete ušetřit práci a namačkat je do formiček. Možností je docela dost a my vám je ukážeme.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hoďte se do klidu se zmrzlinou Prima

Vánoční cukroví - tradičně ale zdravě

3 lahodné vánoční raw recepty nejen na vánoční cukroví

 

Klasické vanilkové rohlíčky
Co budete potřebovat: 300 g hladké mouky, 200 g změklého másla, 100 g mletých vlašských ořechů, 30 g moučkového cukru, 2 žloutky, moučkový a vanilkový cukr na obalení.

Postup:
1. Z mouky, másla, ořechů, cukru a žloutků vypracujte vláčné těsto, zabalte ho do fólie a nechte hodinu odpočinout v chladu.

2. Těsto rozdělte na několik částí, vytvořte z nich na pomoučeném válu válečky silné asi 1 cm a ty nakrájejte na pěticentimetrové kousky. Vytvarujte z nich rohlíčky, přeložte je na plech vyložený pečicím papírem a v troubě vyhřáté na 175 °C upečte dorůžova.

3. Ještě teplé rohlíčky obalte ve směsi moučkového a vanilkového cukru.

Dobrá rada: Nedělejte rohlíčkům moc špičaté a tenké konce, protože čím jsou tenčí, tím víc se při pečení připalují.

 

 

Když přidáte do těsta místo vlašských ořechů mleté mandle, budou rohlíčky jemnější:

Mandlové rohlíčky
Co budete potřebovat:
240 g hladké mouky, 1 lžičku kypřicího prášku do pečiva, 200 g másla, 1 žloutek, 70 g moučkového cukru, 110 g mletých loupaných mandlí, moučkový a vanilkový cukr na obalení.

Postup:
1. Na vál prosejte mouku s práškem do pečiva, přidejte změklé máslo, žloutek, moučkový cukr a mleté mandle a vypracujte hladké těsto. Zabalte ho do fólie a nechte asi hodinu odležet v chladu.

2. Těsto rozdělte na několik částí, udělejte z nich na pomoučeném válu válečky, nakrájejte je na kousky a každý vytvarujte do malého válečku a stočte do tvaru rohlíčku. Rozložte je na plech s papírem na pečení, dejte do trouby vyhřáté na 170 °C a pečte asi 10–12 minut.

3. Ještě teplé upečené rohlíčky obalte ve směsi moučkového a vanilkového cukru (nebo v moučkovém cukru ovoněném pravou vanilkou) a nechte vychladnout.

 

 

Nejspíš jste zvyklí tvarovat rohlíčky ručně. Práci si ušetříte, když použijete formičky ve tvaru rohlíčků:

Vanilkové rohlíčky pečené ve formičkách
Co budete potřebovat: 160 g hladké mouky, 100 g másla, 50 g mletých vlašských ořechů, 1 žloutek, 20 g vanilkového (nebo vanilinového) cukru, tuk na vymazání formiček, moučkový cukr na obalení.

Postup:
1. Z mouky, másla, mletých ořechů, žloutku a vanilkového cukru vypracujte hladké těsto, zabalte ho do fólie a nechte alespoň půl hodiny odpočinout v chladu.

2. Formičky na rohlíčky lehce vytřete tukem a vtlačte do nich kousky těsta. Rozložte je na plech, dejte do trouby vyhřáté na 170 °C a pečte asi 12 minut (podle velikosti formiček).

3. Upečené rohlíčky ihned vyklopte z formiček, obalte je v moučkovém cukru a nechte vychladnout.

 

 

Když nemáte ořechy, nevadí. Skvělé jsou i rohlíčky s ovesnými vločkami. A ukážeme vám, jak se dají rohlíčky taky skvěle vytvarovat:

Vločkové vanilkové rohlíčky
Co budete potřebovat: 240 g hladké mouky, 160 g másla, 50 g moučkového cukru, 100 g mletých ovesných vloček  (před umletím je můžete nasucho opražit na pánvi), 1 žloutek, moučkový a vanilkový cukr na obalení.

Postup:
1. Do mouky rozsekejte máslo, přidejte moučkový cukr a mleté vločky a promíchejte. Pak přidejte žloutek a vypracujte hladké těsto. Zabalte ho do fólie a nechte v chladu odležet.

2. Těsto rozválejte na pomoučeném válu na tenký plát, nakrájejte ho na malé trojúhelníčky a stočte je směrem od širší strany k protilehlému cípu do rohlíčků, Přeložte je plech vyložený papírem na pečení, dejte do trouby vyhřáté na 150 °C a pečte, dokud růžky rohlíčků nezačnou zlátnout.

3. Ještě teplé rohlíčky obalte v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým a nechte vychladnout.

 

 

Nahradit se dá samozřejmě i cukr, a to zdravější alternativou – stévií.

Vanilkové rohlíčky slazené stévií

Co budete potřebovat: 210 g hladké mouky, 12 kapek tekutého sladidla stévie nebo 4 kapky SteviGuard, 40 g mletých vlašských ořechů, 110 g másla, 1 žloutek, 40 g vanilkového cukru light (fruktózo-ovocný cukr s vanilkou) na obalení.

Postup
přípravy je stejný, jako u klasických rohlíčků.

 

Zdroj: Prima ŽENY

 

iPrima_zeny.jpg