Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Tři pravidla správného trávení sacharidů

Sacharidy patří mezi potravinové strašáky. Úplně vyhýbat se jim ale nemusíte, když budete dbát tří rad, které podporují jejich pohyb v trávicím ústrojí:

 

1. Je nutné, abyste veškerou potravu řádně rozkousali. Žvýkání totiž stimuluje tvorbu ptyalinu - enzymu nacházející se ve slinách, který při styku s potravou začne štěpit škrob a složené cukry. Čím více je potrava rozmělněná, tím lépe tento enzym účinněji působí. Snažte se proto udržet jídlo v ústech co nejdéle a kousejte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zelenina pro zdraví a hubnutí.

Aby vám chutnalo.

Jak ošetřit omrzliny.

 

2. Dávejte si pozor na cukry - tloustne se nikoli po tucích, ale po cukru v moučných výrobcích. Když smícháte cukr s obilím, například s obyčejnou nebo kukuřičnou moukou, tato kombinace vyřadí ptyalin z činnosti a skončíte s žaludkem plným nestrávených sacharidů.

 

3. Vyhněte se kombinaci sacharidů s bílkovinami nebo konzumaci sacharidů po bílkovinách. Sacharidy jsou stráveny o něco rychleji než bílkoviny, ale pokud si dáte bíloviny a pak sníte ještě sacharidy, uvíznou vám v žaludku. Po bílkovinách: kyselina chlorovodíková a pepsin začínají účinkovat v okamžiku, kdy se v žaludku objeví bílkovina. Kyselina chlorovodíková aktivuje pepsin. Když tyto enzymy začnou působit společně, vytváří kyselé prostředí, které ruší účinek ptyalinu a potlačuje řádné trávení sacharidů (uhlovodanů).

 

Zdroj: Judy Mazelová - Nová Beverlyhillská dieta