Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

TOP 6 půlnočních svačinek pro hubnutí

Známe to všichni - celý den držíme chutě na uzdě, snažíme se jíst zdravě, vyváženě a pestře, a pokud chceme hubnout, nebo aspoň nepřibírat, tak i dietně. Ale pak to přijde - večer a noc. Televize, filmy, seriály, pohoda…a chutě! U večerních, nočních a televizních svačinek je důležité, aby křupaly, aby měly výraznou chuť a aby se daly „zobat“ déle.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak připravit zdravou svačinu

Ovoce a zelenina nesmí chybět ve zdravém jídelníčku

Zdravé potraviny, které mají víc tuku než kobliha

  
Nenechte si nočními nájezdy na lednici zhatit svoje celodenní snažení a dopřejte si s klidem v duši některou z následujících dobrot:

1. Kyselé okurky - mají nejen výraznou chuť, která uspokojí vaše neposedné noční chuťové touhy, ale také naprosto zanedbatelné minimum kalorií, a to i v případě, kdy sníte celou sklenici! Okurky seženete buď slazené umělým sladidlem (v nich je energetická hodnota opravdu mizivá) nebo ty s cukrem (tam je kalorií samozřejmě víc).

2. Pikantní zelenina - nakrájejte si na opravdu tenká kolečka kedlubnu, salátovou okurku a bílou ředkev. Kolečka rozložte na velký talíř nebo tác a posypte je kořením podle vlastní chuti. Důležité je, aby byla kolečka tenká a vy jste mohli tím pádem zobat u napínavého filmu déle, a aby jejich chuť byla natolik zajímavá, aby zahnala touhu po dalším jídle.

3. Cherry rajčátka
- lehce štiplavá, jemně nasládlá - a můžete jich sníst celou čtvrtkilovou krabičku. Ve 250 gramech se ukrývá pouze 54 kcal, takže vaši linii rozhodně neohrozí, a to ani když si je dáte o půlnoci.

4. Šunka
- dopřejte si bez výčitek 100 gramů vysokoprocentní šunky (tzn. 95 - 98%). Společně s ní do sebe dostanete asi 20 gramů bílkovin a jen 100 kalorií. Šunky tohoto typu neobsahují žádný tuk ani cukr, takže hubnutí opravdu nejsou na překážku. Pozor si dejte jen na obsah soli - její nadměrný příjem vede k zadržování tekutin v těle, takže pokud jíte dietní, ale slané potraviny, může váha další den ukázat o něco vyšší hodnotu - ta je ale daná vodou, ne tukem, takže můžete být v klidu!

5. Syrečky - zde platí to stejné, co u šunky. Nulový podíl tuků a cukru, zato spousta bílkovin, z nich dělá super dietní potravinu, která se skvěle hodí pro vymítání nočních gurmánských tužeb. Opět pozor na sůl - té je v syrečkách opravdu spousta!

6. Kasein - kasein je mléčná bílkovina, jež se dlouho tráví a vstřebává, takže dokáže zásobovat vaše svaly živinami po celou noc. Pokud si nechcete kupovat čistý micelární kasein v podobě doplňku stravy (ten je tělem velice dobře využitelný), dejte si odtučněný tvaroh, skyr, 0% řecký jogurt nebo cottage light (kasein z těchto zdrojů tělo ale zase tak dobře zpracovat neumí). Odtučněné verze zde nevadí, na rozdíl od jogurtů, protože se do produktů nic dalšího nepřidává. Pouze je s tukem odebrána chuť a kalorie - a o ty jde při hubnutí především.

 

 

600x250_Jidelnicek_v1.jpg

 

Autor: Veronika Červenková