Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

TOP 6 hloupých mýtů o potravinách

Žijeme v době nadbytku a hojnosti, a proto si můžeme dovolit zabývat se jídlem víc, než kdykoliv v minulosti. Víc, než kdykoliv v minulosti chtějí ale na potravinářském průmyslu vydělat i výrobci potravin, z čehož plyne mnoho mýtů a zkreslených informací. Jednoduše řečeno, když je potřeba prodat víc odtučněných jogurtů (protože tuk je relativně drahý, ale také způsobuje časnou zkázu potravin), vymyslí se kampaň za štíhlou linii a lidé, zoufalí neustálými pokusy o snižování hmotnosti, začnou tyto produkty kupovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 zdravých potravin pro rok 2017

Chcete zhubnout? Biopotraviny vám vysněnou váhu nezaručí!

Sestavte si svůj zdravý jídelníček

 

Druhým důvodem, proč vznikají mýty, je nevědomost - nevědomost vědců, ale také lidí. Epidemie obezity a civilizačních onemocnění roste, a tak se zkouší různé přístupy ve stravování, které by měly tento trend odvrátit. Než se ale zjistí, že byla určitá cesta slepá, postihne to spoustu žaludků.
   
Nejen oficiální doporučení ohledně výživy a potravin, ale také doporučení, předávaná „od sousedky k sousedce“ a na sociálních sítích, mají na vzniku a udržování mýtů velkou zásluhu.
   
Zde najdete TOP 6 hloupých mýtů o potravinách:

1. Cukr je zabiják - cukr je jednoduchý sacharid, díky kterému se do těla a mozku rychle dostane potřebná energie. Ano, jeho nadměrný příjem škodí, protože způsobuje výkyvy hladiny cukru v krvi a nadváhu, ale sám o sobě vás určitě nezabije. Třeba po takovém silovém tréninku je pro svaly doslova prospěšný!

2. Sůl je zabiják
- sůl naše tělo potřebuje, protože zkrátka potřebuje minerály, které jsou v ní obsažené. Nesmí jí být moc, aby se nepřetěžovaly ledviny a nerostl tlak krve, nicméně jídelníček zcela bez soli by měl na tělo mnohem negativnější dopad.

3. Mouka je čisté zlo
- mouka je složitý sacharid. Je to energie pro tělo a mozek. Jinou úlohu totiž sacharidy nemají. Když mouku jíst nebudete, nic se nestane, pokud ji jíst budete v rozumné míře, také se nic nestane - pokud nejste alergičtí nebo intolerantní na lepek (a to drtivá většina populace není)!

4. Nasycený tuk je škodlivý - to je největší mýtus minulosti. Nasycený tuk nezvedá hladinu cholesterolu ani nezvyšuje krevní tlak a nezpůsobuje obezitu - to všechno dělá nevhodné stravování a nedostatek pohybu. Je rozdíl, zda jíte tučné maso, ovoce, zeleninu a ořechy a hýbete se nebo se ládujete koblihami, fast foodem, tučným masem a uzeninami a sedíte v kanceláři!

5. Žloutky jsou nezdravé - ve žloutcích je sice cholesterol, ale zároveň se v nich skrývá také fosfolipid lecitin, který hladinu cholesterolu v krvi snižuje. Žloutků se nebojte - když je v nich vše potřebné pro vývoj kuřátka, nemůže uškodit ani vám.

6. Mléčné výrobky zahleňují - mléčný cukr laktóza je disacharid, který se velice rychle rozpadá na jednoduché cukry. Ty v ústech aktivují enzym mucin, jenž způsobuje pocit povlaku na jazyku. Mléčné výrobky nejsou ve stravě nezbytné, pokud jíte další potraviny, obsahující vápník, ale na druhou stranu, pokud nejste alergičtí či nemáte laktózovou intoleranci, neexistuje důvod, proč se jich vzdávat.

 

 

660x250_1.jpg

 

Autor: Veronika Červenková