Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak se stravovat na cestách

Karbanátky a salámy nejsou zrovna tou nejvhodnější svačinou na cesty.  V autě rozpáleném sluncem podléhají rychle zkáze a člověk, který si na takto prohřátých potravinách pochutná, může skončit se střevními problémy v nemocnici. Jaké jídlo si tedy máte  s sebou zabalit?

 

Sýry se vyplatí

 

Na cesty jsou nejlepší vakuované potraviny, ideální jsou sýry, neboť k nim můžete čerstvé pečivo kdekoliv dokoupit.

 

Přenosná chladnička

 

Nejlépe uděláte, když veškeré potraviny na cestu uložíte do přenosné chladničky. Pokud ji nemáte, zkuste si ji vyrobit doma. Postačí vám k tomu kartonová krabice, do jejíchž rohů postavíte láhve se zmrzlou vodou. Ty jídlo ochladí a zároveň vám poslouží jako zásobárna nápojů po rozmrznutí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Letíme s dítětem.

Vodní sporty, proč je nezkusit?

Dovolená pod stanem.

 

Maso a osvěžení

 

Pokud musíte mít na cestě pečené kuře či smažený řízek, měli byste je sníst do čtyř hodin od přípravy. Nezapomeňte ani na ovoce a zeleninu, které pomáhají zahnat žízeň. Ideální jsou okurky, rajčata a melouny. Zabalte je do alobalu.

 

Konzervy? Proč ne.

 

Ti, kteří se ani na dovolené neobejdou bez české kuchyně, si mohou předem připravit „domácí konzervy“. Uvařený pokrm, ale nezahuštěný moukou, se ještě horký dá do zavařovacích sklenic, které se zatáhnou a 15 minut sterilují.

 

Tip: Rychlé a vydatné jídlo lze na chatě a v kempu připravit z ovesných vloček, oříšků a čokolády. Běžný zeleninový salát také můžete oživit těstovinami a zálivkou z jogurtu a bylinek.