Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Zelenina může léčit

I taková obyčejná a běžně dostupná zelenina může léčit, neboť obsahuje přírodní antibiotika zvaná fytoncidy, která se přirozeně vyskytují v rostlinných buňkách. Fytoncidy působí antimikrobiálně a jejich účinky jsou podobné běžným antibiotikům. Patří sem látky nejrůznější chemické povahy a právě v zelenině je těchto látek celá řada.

 

V hořčici a křenu se nachází hořčičná silice, která usmrcuje mikroby již v nepatrných koncentracích.

Ředkve a ředkvičky obsahují rafanín, který působí antisepticky.

Rajčata obsahují tomatín jenž účinkuje proti mikrobům, alergiím a zápalům.

Fytoncidní látky se našly v zelí, v hlávkové i kadeřavé kapustě, v paprice a dalších zeleninách. Tyto látky působí nejen v období chřipek, ale hojí i zevní poranění.

Pozor ale, během skladování fytoncidní účinnost zeleniny snižuje, takže pokud chcete vyzěžit z jejich léčivých účinků maximum, používejte je vždy čerstvé.

 

Všemocný česnek

 

V česneku najdete fyntocid zvaný alicín. Působí proti bakteriím a různým plísním. Vědci zjistili, že jeden průměrný stroužek česneku má antibiotickou sílu 100 000 jednotek penicilinu. V závislosti na druhu infekce se ústně většinou podává 600 000 až 1,2 milionu jednotek, čemuž odpovídá asi 6 -12 stroužků česneku. Nejlepší prý je rozžvýkat vždy 3 stroužky najednou, dvakrát až čtyřikrát denně.

 

Negativa česneku

Česnek se ale bohužel dostává do mléka kojících matek a může kojencům způsobit koliku, takže nahrazovat antibiotika česnekem se maminkám nedoporučuje. Kromě toho také snižuje krevní srážlivost, proto by lidé, kteří trpí špatnou srážlivostí, měli česnek konzumovat jen po poradě s lékařem. Česnek má i další nevýhodu, a to zápach, který se po jeho konzumaci intenzivně line z úst. Získat zpátky svěží dech vám může pomoci petržel, fenykl, máta nebo řecké seno. Případně můžete užívat potravinový doplněk s česnekem, který je bez zápachu. Odborníci se ale shodují, že není nad jeho čerstvost