Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak správně připravit čaj

Není čaj jako čaj. Abyste si čajový obřad mohli řádně vychutnat dodržujte při nákupu čaje několik zásad.  Poradíme vám, jak na to.

 

Správný výběr

 

Zaměřte se hlavně na datum výroby a datum spotřeby. Čaj by měl být také v neporušeném obalu. Pověra, že sáčkové čaje ztrácejí na kvalitě není pravdivá. Jen si musíte vybrat tu správnu značku. Kvalitní sáčkové čaje jsou většinou od anglických firem s dlouhou tradicí. Pokud jde o látkové sáčky, tak ty jsou samozřejmě dražší, ale neprohloupíte, když je ochutnáte. Dají se sehnat i na internetu. Rozhodnete-li se udělat si čajové zásoby, které se obzvlášť na zimu hodí, pak počítejte s tím, že v supermarketech příliš velký výběr kvalitních čajů nemají. V tomto směru jsou mnohem lepší specializované prodejny nebo čajovny, kde mají většinou čaje sypané a na váhu. Možná se vám z toho nepřeberného množství až hlava zatočí. Důležité jsou ale zkušenosti. Čaj, stejně jako víno, se musí takzvaně odpít.

 

Barva a vůně

 

Při výběru čaje se řiďte barvou - měla by být svěží a jasná, vůně - musí být příjemná, ať už je to vůně sušeného sena, květinová, trávová, oříšková, nebo třeba vůně sušeného ovoce. Velmi důležitý je celkový vzhled sušených čajových lístků. Měly by mít přibližně stejnou velikost, ať jsou jakkoliv svinuté, čaj by neměl obsahovat větvičky a nečistoty, s výjimkou čajů jako je třeba kuki-cha, který je složený v podstatě jen ze řapíků čajových lístků. Lepší sorty a čerstvá sklizeň mají lístky jemně ochmýřené. V zásadě platí, že čím menší lístky (jehličky, kuličky, perly apod.) a čím více chmýří, tím lépe. Ale každé pravidlo má výjimky, a proto se raději poraďte s prodavačem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jídlem proti rakovině.

Homeopatie má stále více příznivců.

Pryč s podzimní depresí.

 

Období sklizně

 

Sklizeň jarní je naprosto jiná než podzimní. V zásadě ale platí, že čím čerstvější, tím je samozřejmě kvalita čaje lepší. V srpnu si kupte jarní sklizeň, ale v listopadu už raději tu podzimní. Dobrý prodejce by vám měl umět poradit. Ne každý čaj je vhodný pro začátečníky a mohlo by se vám stát, že utratíte spoustu peněz za velmi kvalitní čaj a zkazíte si zážitek špatnou přípravou. Pití čaje je rituál, který se vám musí dostat pod kůži. Takže raději začínejte s čaji obyčejnějšími.

 

Ochutnávejte a ochutnávejte

 

Pokud si koupíte čaj, který neznáte, připravte si jej do skleněné konvičky, nebo do sklenice. Budete tak moci lépe pozorovat tvar listů, které se ve vodě rozvíjí, a také barvu nálevu. Po zalití vodou nezapomeňte konvičku nebo sklenici přikrýt víčkem, nebo talířkem. Tím uchováte vůni a teplotu čaje. Pokud se vám zdá, že lístky jsou už dostatečně vylouhované, odklopte víčko a přivoňte si. Vůně je důležitým faktorem pro hodnocení čaje. Teprve pak čaj ochutnejte. V úplných začátcích můžete nálev ochutnávat každých pár vteřin a při tom sledovat, jak se mění barva, vůně a chuť čaje. Díky tomu budete moci posoudit, kdy je čaj ještě slabý, kdy je naopak silný a kdy je akorát. Samozřejmě záleží na osobním vkusu. Každý čaj je jiný a každý člověk preferuje jinou chuť