Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Polévky, které léčí

Už naše babičky tvrdily, že polévka je grunt. Věděly totiž moc dobře, že našemu zdraví poctivé polévky jen prospějí. Snadno se totiž tráví, dodávají organismu velké množství výživných látek potřebných k jeho regeneraci a dokonce mají uklidňující účinky. V zimě jsou tím nejlepším prostředkem pro zahřátí a v létě dodávají chybějící tekutiny. Nepodceňujte proto sílu, kterou polévky v sobě ukrývají a konzumujte je pravidelně.

 

Americká kuřecí polévka proti nachlazení a chřipce

 

Už naši předkové věděli, že kuřecí polévka je skvělým léčivým prostředkem proti různým onemocněním. Předchází totiž zánětům a působí proti ucpání horních cest dýchacích. Proto se doporučují konzumovat při chřipce a nachlazení, neboť silný, horký vývar uvolňuje hleny. Přísady, jako jsou česnek nebo cibule, navíc působí proti virům. Přidáte-li do polévky krátce před dovařením několik stroužků česneku pokrájených na plátky, léčivé účinky ještě znásobíte.

 

Potřebujete:

1 celé kuře nakrájené na 8 kousků
1 kg nasekané mrkve
1 kg cibule
4 lisované stroužky česneku
sůl, pepř
petržel a kopr dle chuti

 

Kousky kuřete vložte do velkého hrnce, zalijte vodou a přiveďte k varu. Polévku vařte na mírném ohni a občas odeberte vytvořenou pěnu. Poté přidejte nakrájenou mrkev a celou cibuli a vařte na mírném ohni cca 2 až 3 hodiny. Vyvařenou vodu občas doplňte. Nakonec přidejte lisovaný česnek a dochuťte solí, pepřem, petrželkou a koprem. Na uvolnění dýchacích cest můžete přidat trochu kajenského pepře a lžíci na hrubo nastrouhaného čerstvého zázvoru.

 

Filipínská zázvorová kuřecí polévka proti bolestem kloubů

 

Při akutních zánětech artritidy pomáhají různá analgetika, ale kromě nich však můžete vyzkoušet zázvorovou polévku, která prohřeje ztuhlé klouby. Zázvor totiž obsahuje látku, která brání zánětu a je účinný proti chřipkovým virům. Na Filipínách se zázvorová kuřecí polévka (tinola) připravuje se zelenou papájou, kterou můžeme nahradit listy čerstvého špenátu.

 

Potřebujete:

6 lžic rostlinného oleje
3 stroužky česneku
2 lžíce nahrubo nastrouhaného čerstvého zázvoru
1 velká cibule
1,5 kg vykostěného kuřecího masa nakrájeného na plátky
1,75 litru vody
2 velké hrsti čerstvého špenátu
rybí omáčka 
pepř

 

V kastrolu rozehřejte polovinu oleje a osmahněte část pokrájeného česneku, nahrubo nastrouhaného zázvoru a nasekané cibule na kostičky. Když cibule zesklovatí, všechny ingredience vyndejte je a dejte stranou. Do stejného kastrolu nalijte zbytek oleje a osmahněte kuřecí plátky, až jsou pěkně propečené. Přidejte zbytek česneku, zázvor a cibuli, zalijte vodou a přiveďte k varu. Pak zmírněte teplotu, zakryjte poklicí a vařte na mírném ohni cca 30 minut. Nakonec přidejte špenát a zamíchejte. Před podáváním dochuťte rybí omáčkou a pepřem.