Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak vyzrát na pálení žáhy

Pod odbornými pojmy pyróza či gastroesofageální reflux se skrývá obyčejné pálení žáhy. Tento nepříjemný pocit za hrudní kostí postihuje v našich podmínkách téměř každého čtvrtého dospělého člověka a u těhotných žen je procento ještě vyšší. V těhotenství je pálení žáhy normální a samo s porodem zpravidla odezní.

Pocit pálení žáhy vyvolávají žaludeční šťávy, které jsou velmi agresivní. Tyto šťávy stoupají z žaludku vzhůru do jícnu, kde začnou dráždit a narušovat jeho sliznici a poté se vrací do žaludku zpět. Tento nepříjemný proces má z části na svědomí tzv. česlo – to si můžete představit jako těsnění mezi žaludkem a jícnem. Když česlo dobře netěsní, žaludeční šťávy mají pak do jícnu zajištěný volný přístup.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pálivé jídlo způsobuje vředy, průjem je třeba vyhladovět ... aneb největší mýty o zažívání

O dovolené nechte žaludek na suchu

Několik tipů, jak se stravovat v těhotenství

 

Pokud se reflux vyskytuje jen ojediněle, není potřeba situaci nijak zvlášť řešit. Jestliže ale bojujete s nepříjemnými pocity často, bylo by vhodné zjistit, co je vlastně příčinou. Nejčastěji souvisí pálení žáhy se stravou a životním stylem vůbec. Nepravidelný jídelní režim, přejídání se velkými porcemi, jedení pozdě večer a konzumace nezdravých potravin jsou pro některé jedince téměř zárukou, že se pálení dříve či později dostaví. Mezi jídla, která vyvolávají pyrózu, patří hlavně jídla tučná, smažená, fritovaná, ale také příliš studená, horká nebo kořeněná. Do hitparády „žáhopalných“ potravin se také řadí luštěniny, vejce, čerstvý chléb, káva, alkohol, víno a kyselé potraviny a nápoje vůbec.

Lidé s nadváhou jsou vystaveni pálení žáhy mnohem častěji, protože hmotnost, která tlačí na žaludek, tlačí také na česlo, to pak nedovře jícen a žaludeční šťávy se mohou vracet do jícnu zpět.

Dalším faktorem, který hraje roli při pálení žáhy je stres. Pokud jste vystaveni chronické zátěži, nejen, že je vyšší pravděpodobnost vzniku žaludečních vředů, ale také problémů s pálením. Reflux mohou také vyvolávat některé léky, ale i fyzické potíže, jako je například tzv. hyátová kýla.

Když zhodnotíte svůj životní styl v souvislosti s refluxem žaludečních šťáv, najdete snadno sami řešení. Je nutné redukovat nadbytečné kilogramy, omezit pití kávy a alkoholu a začít zdravě a pravidelně jíst. Najděte si čas na relaxaci, vyhýbejte se jedení tučných jídel a občas se věnujte také sportu.

Proti pálení žáhy se často doporučuje po jídle vypít sklenici vody, chvíli se nepředklánět a nelehat si. Z potravin, které tlumí nepříjemné pocity lze pak jmenovat zeleninu a ovoce obecně, brambory, čaje (z máty, meduňky či pampelišky), mandle nebo mléko a zakysané mléčné výrobky. Pokud ani ty nepomohou, klidně sáhněte po jedlé sodě nebo některém z volně prodejných léků proti pálení žáhy z lékárny. Říká se jim antacida a snižují kyselost obsahu žaludku, takže dokážou přinést úlevu téměř okamžitě.

Časté pálení žáhy není dobré podceňovat. Zanedbaný stav totiž může vést k závažnému poškození sliznice jícnu a hrozí dokonce vyšší riziko vniku nádoru této oblasti. Zkuste pálení předcházet režimovými opatřeními, ale pokud ani pak potíže neustoupí, neváhejte navštívit lékaře.


Autor: Veronika Staňková