Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Vyčistěte organismus šťávou

S příchodem jara a léta přichází potřeba trochu zvonit tempo. Organismus během zimy pracoval na plné obrátky, proto by bylo dobré mu dopřát odpočinek a tělo tzv. vyčistit od nežádoucích látek. K tomu mohou být nápomocné různé očistné diety, které organismus opět nastartují k plnému výkonu.  Zkuste zařadit do svého půstu ovocné a zeleninové šťávy. Dokáží zázraky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Půst: ano či ne?

Velká jarní detoxikace

Očista proti jarní únavě

 

Pokud jste se tedy rozhodli držet půst je důležité, abyste nezapomněli zařadit do svého dočasně  pozměněného stravovacího režimu zeleninové a ovocné šťávy. Právě ty hrají významnou úlohu při různých dietách a detoxikaci organismu. Málokdo ale ví, proč tomu tak je. Povíme vám, jaký význam šťávy mají a co je jejich účelem.

1. Zaplavit organizmus velkým množstvím tekutin.

 

2. Poskytnout „odpočinek“ trávicím orgánům. Ovocné a zeleninové šťávy obsahují cukry v jednoduché formě a jen malé množství bílkovin, takže si tělo může na čas odpočinout od složitého trávení potravy. Organismu ulevuje také to, že ve většině ovoci a zelenině není tuk nebo olej.

 

3. Dodat tělu potravu s nízkým obsahem kyselinotvorných látek. Vysoký obsah těchto látek mají například bílkoviny a tuky.

 

4. Omezit procesy zahnívání. Bílkoviny snadno hnijí, takže pokud budete držet půst a pít zeleninové a ovocné šťávy, pak výrazně snížíte v organismu tvorbu kyseliny močové a purinu.

 

5. Snížit možnost vzniku kvasných procesů. Cukry a škroby patří mezi potraviny, které kvasí. Výskyt složitých cukrů a velké množství škrobu vždy způsobí kvašení, čímž se tvoří plyny v žaludku a v tenkém střevu. Ve šťávách je nepatrný podíl škrobů a cukry v nich obsažené mají většinou jednoduchou stavbu. Nevyžadují trávení, nezdržují se tedy příliš dlouho v žaludku, aby tam začaly kvasit, nýbrž se přímo vstřebávají do krve.

 

6. Dodat ty složky potravy, jež udržují zásaditou povahu tkání. Sodík, draslík, vápník a hořčík se vyskytují především v zelenině a ovoci. Právě tyto látky udržují a vyrovnají potřebu zásaditého prostředí. Nejbohatší zdroj uvedených minerálů se ovšem nachází těsně pod slupkou. Jakmile oloupete brambory, řepu nebo jablka, největší část drahocenných minerálů zničíte. Pokud máte kvalitní odšťavňovač, využije se ovoce nebo zelenina v maximální míře a nedojde ke ztrátě vitamínů a minerálů. Kuchyňský odšťavňovač je pro tuto příležitost dobrým pomocníkem, vybírejte si v nabídce pokud možno z těch nejkvalitnějších, je to investice do zdraví, která se vám bohatě vyplatí.

 

Autor: Monika Kuželová