Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Ovoce vás zbaví stresu

Věděli jste, že některé druhy ovoce mají podobné účinky jako utišující léky? Obsažené minerály a vitamíny totiž pomáhají lépe zvládat stresové situace a eliminovat jejich dopad na organismus. Cítíte-li tedy napětí snězte kousek ovoce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ovoce při dietě

Zdravé vitamíny

Vláknina k čemu nám je dobrá

 

V ovoci obsažené látky vás dokáží zklidnit a zároveň vrátit tlak a hladinu kortizolu na normální úroveň. V tomto směru je skvělý vitamin C, který nejen stres eliminuje, ale také posiluje imunitní systém. Proto si vitamínu C dopřávejte co nejvíce.

Jaké druhy ovoce jsou proti stresu nejúčinnější

Sušené meruňky – obsahují velké množství hořčíku, který je je známý jako potlačovač stresu a přírodní relaxant svalů.

Avokádo – je bohaté na draslík a mononenasycené mastné kyseliny, které pomáhají snižovat krevní tlak. Živiny z avokáda také regulují hormonální činnost, zvyšují imunitu a podporují buněčnou reprodukci. Rovněž pomáhají lepší vstřebávání vitamínů a minerálů získaných  z konzumovaných potravin.

Borůvky – nízkokalorické ovoce bohaté na antioxidanty s vysokým obsahem vlákniny a vitamínu C. Všechny tyto látky účinně bojují proti stresu.

Banány
– rychlý a dostupný „lék“ při prvních příznacích stresu. Podobně jako avokádo obsahuje značné množství draslíku a jako meruňky vysoký obsah hořčíku. Pojídáním banánů můžete zmírnit bolesti hlavy, které právě stres doprovázejí. Banán také obsahuje vitamin B6, který stresu předchází.

Stres většinou vyvolává chuť na sladké. Místo zákusků proto raději snězte kousek ovoce, které vaše chutě nejen ukojí, ale zároveň stres zažene.


Autor: Monika Kuželová