Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Med Vám pomůže zhubnout

Napadlo by vás, že pomocí medu můžete zhubnout? Určitě ne. Ale opak je pravdou. Med je ve skutečnosti při hubnutí užitečný. Ačkoliv se jedná o jednoduchý cukr, nejde o rafinovaný a zpracovaný cukr. Med obsahuje vitamíny, minerály a živiny, které jsou pro organismus velmi prospěšné. Kromě toho urychluje metabolismus, který pomáhá tělu spalovat tuky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Med - sladký zázrak

Proč pít vodu s citrónem

Proč jíst rýži

 

Jednoduché tipy na snížení váhy:
1. Med má zdravější glykemický index než cukr, proto nezpůsobuje rychlé zvýšení hladiny krevního cukru, ale cukr je pozvolna vstřebáván do těla.

2. Skořice stabilizuje hladinu krevního cukru a zvyšuje metabolismus glukózy. Jelikož vysoká hladina krevního cukru může vést ke zvýšenému ukládání tuků, skořice je jeho prevencí. Skořice též zlepšuje funkci inzulinu.

3. Skořice a lokální med působí proti parazitům, plísním a bakteriím v trávicím traktu. Med též pomáhá stabilizovat hladinu krevního cukru, což působí proti pocitům hladu a přináší pocit sytosti.

Složky:
1 lžíce organického medu přímo od včelaře
1 čajová lžička organické skořice
Zjednodušeně 1 díl skořice na dva díly medu.

Postup:
- dejte skořici do misky
- přiveďte k varu hrnek vody
- polijte horkou vodu na skořici
- marinujte 15 minut
- po vychladnutí přidejte med

Vždy přidávejte med do vychlazené tekutiny, jelikož horko ničí enzymy v nezpracovaném medu. Pijte 2x denně půl šálku ráno a půl šálku před spaním. Užívejte na lačno. Můžete pocítit příval energie a chuť na sex.


Autor: Monika Kuželová