Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Chcete zhubnout? Jezte kaktus!

Nemůžete po svátcích dopnout kalhoty? Pak byste neměli zahálet a zapracovat na tom, abyste se dostali na svou původní hmotnost. Při shazování nadbytečných kil vám může pomoci jedna velmi cenná a užitečná rostlina pocházející ze Střední Ameriky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nehubnete? Možná vám něco chybí!

Hubnutí zima vs. léto

Psychika a hubnutí

 

Pichlavý zázrak
Nopál - krásný středoamerický kaktus (česky zvaný opuncie) s mnoha ostny, velkými květy a plody, které mají nejen příjemnou chuť, ale i překvapivé účinky na zdraví člověka. Plody nopálu znali již staří Aztékové a využívali je nejen jako výživnou potravinu, ale i jako lék na řadu chorob. Obsahují totiž celou řadu pro naše tělo nezbytných látek. Důležitý je zejména vysoký obsah pektinů, minerálů (zejména vápníku, hořčíku, draslíku a železa), vitaminů (A, B1, B2, B3 a C), tzv. esenciálních, pro tělo nezbytných aminokyselin a také vlákniny.

Poradí si s kily i nemocí

Plody nopálu, díky obsažené vláknině, rychleji vyvolávají pocit sytosti, výrazně zlepšují trávení a pomáhají udržet střeva v dobré kondici. Proto jsou vítanou pochoutkou při redukčních dietách. Obsažené látky se rovněž váží na tzv. špatný cholesterol i tuky, a tím brání jejich vstřebávání do těla. To výrazně snižuje riziko vzniku různých srdečních onemocnění. Zvýšený obsah aminokyselin zase zlepšuje funkci žaludku, ledvin, slinivky a jater, a tím šetří tlusté střevo a chrání jej před vznikem nádorových onemocnění. Mezi další velmi důležité vlastnosti opuncie patří i schopnost regulovat hladinu cukru v krvi.

Jak jej konzumovat

Nopál je součástí mnoha doplňků stravy. V mleté sušené podobě jej můžete přidávat do různých jídel nebo si připravit očistný a posilující nápoj. Stačí, když rozmícháte půl lžičky nopálu v jedné deci vody a vzniklou směs vypijete vždy půl hodiny před snídaní a před večeří. Na trhu je k dostání i jako džus nebo olejíček. V Mexiku zkušené kuchařky opuncii používají  při přípravě marinád, polévek, pečiva, zákusků a marmelád, nebo jej podávají jako vařenou, pečenou či grilovanou zeleninu. Z plodů se dá udělat i salát nebo lahodný nápoj.

 

Autor: Monika Kuželová