Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

15 léčivých účinků kajenského pepře

Kajenský pepř se nejčastěji využívá jako koření, které dodává jídlu ostrost a podporuje trávení. Věděli jste ale, že kajenský pepř je zároveň přírodním lékem, který dokáže zahnat řadu neduhů a může vám pomoci i zhubnout?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bizarní diety

Držíte často diety? Víte, co to s vámi dělá?

Nehubnete? Možná za to může sůl.

 

Co obsahuje
Nejdůležitější látkou v kajenském pepři je capsaicin. Ten dodává jeho chuti typickou ostrost a je zároveň původcem mnoha jeho léčivých vlastností. Obsahuje i celou řadu zdraví prospěšných látek - vlákninu, vitamíny A, C, B, E a vápník a draslík. Ze všech bylin vám dokáže nejrychleji rozproudit krev. Podporuje cirkulaci, trávení, působí antibakteriálně a dokáže utišit bolest.

Není pepř jako pepř
Kajenský pepř je sice ostrý, ale není to pepř. Získává se z prášku odrůdy velmi ostrých sušených chilli papriček. V latinskoamerické a indické kuchyni je kajenský pepř velmi populární koření hlavně při přípravě omáček tabasco, chilli a kari. Malá špetka stačí obvykle pro celý pokrm.

Účinky kajenského pepře
Hlavní léčivé vlastnosti kajenského pepře pochází ze složky, která se nazývá capsaicin. Je to ingredience, která dodává paprikám pálivost. Čím je tedy paprika pálivější, tím více capsaicinu obsahuje.

1. Redukuje nadměrnou krevní srážlivost. Bylo prokázáno, že reguluje krevní tok, posiluje srdce, tepny a kapiláry. Pomáhá udržovat krevní tlak v normě a vyrovnává v těle hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů.

2. Má silný antibakteriální efekt a posiluje imunitní systém.

3. Obsažený capsaicin blokuje pocity bolesti snížením produkce tzv. substance P. Odstraňuje migrény, bolesti kloubů a je vynikajícím prostředek proti onemocnění zubů a dásní.

4. Stimuluje sekreci trávicích šťáv a podporuje trávení. Zmírňuje podráždění žaludku, působí na vředy, bolesti v krku, tlumí dráždivý kašel a předchází průjmovým onemocněním.

5. Přispívá k redukci tělesné hmotnosti, protože povzbuzuje spalování cukrů a tuků. Snižuje kalorický příjem, stimuluje kalorický výdej a podporuje prohřátí organismu. Působí jako antioxidant, chrání tkáně před oxidačním poškozením.

6.Působí proti chřipce a nachlazení, neboť pomáhá rozpouštět a uvolňovat hlen. Jakmile hlen začne opouštět tělo, úleva od příznaků nachlazení obvykle následuje.

7. Má anti-mykotické účinky.

8. Pomáhá zmírnit alergie.

9. Působí proti zarudnutí - to z něj činí skvělou bylinu při mnoha chronických a degenerativních chorobách.

10. Pomáhá produkovat sliny - kajenský pepř stimuluje produkci slin, což je důležité pro zdravé zažívání a udržení optimálního zdraví ústní dutiny.

11. Působí proti vzniku krevních sraženin a snižuje riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice.

12. Podporuje detoxikaci, protože zvyšuje funkci lymfatického a trávicího systému. Tím, že ohřívá tělo, přirozený proces detoxikace je zjednodušen. Kajenský pepř také způsobuje pocení, což je další důležitý proces detoxikace. V kombinaci s citronovou šťávou a medem, je čaj z kajenského pepře vynikající ranní nápoj pro celkový tělesný detox.

13. Může pomoci předejít rakovině plic u kuřáků a nádorům jater.

14. Podporuje zdraví srdce - kajenský pepř pomáhá udržovat normální krevní tlak. Rovněž vyrovnává v těle hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů.

15. Lokální prostředek - jako obklad se kajenský pepř používá k léčbě hadího uštknutí, revmatismu, vředů a různých ran.


Autor: Monika Kuželová