Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jídlem proti rakovině

Jistě už víte, že některé pokrmy působí na náš orgamismus blahodárně a prospívají mu. Víte ale, že určité druhy mohou dokonce předcházet rakovině? Není nic jednoduššího než tyto potraviny zařadit do našeho jídelníčku. Víte, které to jsou?

 

Jablka

 

Podle vědeckých studií je riziko vzniku nádoru u lidí, kteří pravidelně jedí jablka, o několik procent nižší než u těch, kteří se jim vyhýbají. Vědci dokonce tvrdí, že v případě rakoviny dutiny ústní je to o 25 %, tlustého střeva 20 % a rakoviny prsu 18 %. Důležité ovšem je jablko před jídlem neloupat. Nejcenější látky jsou totiž ve slupce. Dokáží omezit růst nádorů a nádorové buňky dokonce i zabít. Zkuste sníst alespoň jedno jablko denně.

 

Česnek a cibule

 

Předcházejí rakovině jícnu, žaludku a tlustého střeva, brzdí růst rakovinových buněk a chrání před škodami, které můžou tyto buňky napáchat. U pravidelných konzumentů česneku je výskyt různých druhů rakoviny dokonce nižší až o 32 % než u lidí, kteří se mu vyhýbají. Látky, které česnek obsahuje, zpomalují dělení zhoubných buněk a ty zdravé před působením volných radikálů chrání.

 

Olivy

 

Olivy a olivový olej chrání buňky proti působení volných radikálů a činí je odolnějšími. Olivový olej je navíc obrovská zásobárna nenasycených mastných kyselin (olejové a linoleové), jež pomáhají likvidovat rakovinové buňky a potlačují zhoubné bujení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hroznový cukr - klady a zápory.

Nehubnete? Na vině mohou být hormony.

Bojujeme se sladkým.

 

Avokádo

 

Američtí vědci zjistili, že pravidelná konzumace avokáda může snížit riziko rakoviny dutiny ústní. Ze dvaceti procent ho tvoří tuky, z nichž je většina nenasycených mastných kyselin. Avokádo navíc obsahuje vitaminy E, C, B6, B1, měď a draslík, což je kombinace, která pomáhá bojovat proti rakovině, dokáže snížit hladinu cholesterolu a prospívá očím.

 

Čokoláda

 

Obsahuje velké množství blahodárných polyfenolů. Díky antioxidantům působí proti rakovině, má příznivý vliv na trávení, doplňuje energii a zlepšuje náladu. Jenže není čokoláda jako čokoláda. Pokud chcete udělat něco pro zdraví, vybírejte pouze tu, která obsahuje nejméně 70 % kakaa.

 

Žen-šen

 

Jedna ze studií prokázala, že složka žen-šenu, prositol, má protirakovinový účinek u metastáz do lymfatických uzlin. Žen-šen také zvyšuje obranyschopnost u pacientů s rakovinou a pomáhá tělu regenerovat se po radiologické léčbě.

 

Citrusy

 

Obsahují velké množství vitaminu C. Kromě toho, že působí protizánětlivě, posilují cévní stěny, můžou také přispívat k prevenci rakoviny. Některé lékařské studie dokonce tvrdí, že každodenní konzumace citrusů snižuje riziko vzniku rakoviny až o padesát procent.

 

Zelený čaj

 

Je bohatým zdrojem flavonoidu zvaného katechin, který má 20 x vyšší antioxidační schopnost než vitamin C a pomáhá tak zastavit poškozování buněk. Vědecké studie říkají, že pití zeleného čaje snižuje riziko vzniku rakoviny kůže, prsu, plic a tlustého střeva.

 

Rajská jablka

 

Konzumace čerstvých rajčat minimálně dvakrát týdně snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty až o 40 procent. Zázrak, který tyto plody obsahují, se jmenuje lykopen a najdete ho v tenké vrstvě pod slupkou. Tato látka pomáhá tělu proti rakovině dělohy, prsu a plic.

 

Luštěniny, rýže a sója
Obsahují cenné látky inositolu, která působí proti vzniku rakoviny prsu, prostaty, ale i nádorovým onemocněním všeobecně. Vzhledem k tomu, že této látky si tělo umí vyrobit jen omezené množství, je důležité mu ji dodávat v potravě.

 

Víno

 

Jedna až dvě skleničky kvalitního vína udělají se zdravím zázraky. Díky nim snížíte riziko, že vám onemocní srdce, cévy nebo propukne cukrovka. Víno totiž obsahuje polyfenoly, které mají významný protirakovinový a protizánětlivý účinek, ale hrají také důležitou roli při prevenci srdečních chorob a cévních onemocnění. Vhodnější je v tomto případě  červené víno, které obsahuje více účinných látek.

 

Kurkuma

 

Čínská medicína využívá toto koření hlavně při problémech s játry, ale kurkuma má i silné protirakovinové účinky. Kurkumin je prospěšný jak při prevenci, tak při léčbě rakoviny. Blokuje růst nádorových buněk a brání tvorbě cév, které nádor vyživují.

 

Losos

 

Antioxidanty, vitamin E a selen v něm obsažené zlikvidují volné radikály dřív, než stačí poškodit buňky v těle, a tím způsobit rakovinu nebo srdečně-cévní onemocnění. Na vašem talíři by se měla tato zdravá ryba objevit alespoň jednou týdně.

 

Košťáloviny

 

Brokolice, růžičková kapusta, květák, hlávkové zelí a listová kapusta obsahují látky, které brzdí rozvoj rakoviny a zdravé buňky chrání před napadením těmi karcinogenními. Kromě toho snižují riziko cévních onemocnění.Nejlépe uděláte, když je budete konzumovat syrové, případně uvařené v páře.